220V u nasıl düşürebilirim ?

Bence voltajı yüksek gücü az bir sistem kurmalısın. Çünkü düşük voltajların ayıları etkileyeceğini sanmıyorum. Elektrikli tellerle çit yapmak yerine ışıklı ve sesli sistemlerde kullanılabilir.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Evet dediğiniz gibi voltajı yukseltip akımı düşürmek lazimr galiba. Şok etkisi yaratması için. Bitane cihaz gördüm nette kv ladan bahsediyordu

Bence ultrasonik sesli sistemleri araştırınız. Elektrikli sistem hem insan hem de canlıların hayatı için tehlikeli olabilir.

Elektrikli çit adıyla piyasada satılıp çiftliklerde,v.s. yerlerde kullanılan sistemler var.Bu uygulamada 1000-5000 volt,1-5 miliamper akım veren devreler kullanılmış.Tüplü TV. lerin yüksek gerilimi gibi kişiyi zıplatan bir şok yapıyor.Büyükbaş hayvanlar ve vahşi hayvanların çitten uzak tutulması için kuruluyor.Bunun yanında kalp rahatsızlığı olanların,çok yaşlı insanların çite değmemeleri için uyarı levhaları asılması çok önemle isteniyor.Anlatılan bir sistemin nasıl çarptığını merak etmiş ve yüksek gerilim ucuna dokunmuştum.Çok pişman oldum,parmağımın ucunda 1 mm. çapında krater açıldı.Bilginize ve kolay gelsin.

Benim de bahsettiğim bu üzerinde levha var artı 10mA ile sınırlandırılmış hatta yeni sistem sürekli değilde saniyede 3 atım şeklinde ama halkımız uyarılara bakmaz okumaz cahil derseniz o başka. Diğer konuya gelince zaten çitin çekildiği yer dağ başı merkez filan değil kalbi olan adam o mesafeye çıkmaya kalkt mı zaten kalp iflas eder nereye kalmış tele dokunacak can verecek... çitin yanına gittiyse zaten ya kaşınıyordur ya intihar edecektir!

Benim de bahsettiğim bu üzerinde levha var artı 10mA ile sınırlandırılmış hatta yeni sistem sürekli değilde saniyede 3 atım şeklinde ama halkımız uyarılara bakmaz okumaz cahil derseniz o başka. Diğer konuya gelince zaten çitin çekildiği yer dağ başı merkez filan değil kalbi olan adam o mesafeye çıkmaya kalkt mı zaten kalp iflas eder nereye kalmış tele dokunacak can verecek... çitin yanına gittiyse zaten ya kaşınıyordur ya intihar edecektir!

Aynen ya kalbi olan adamın ne işi olur dağ başında :)

Merhaba arkadaslar. Şöyle bi sorum olacak. Evdeki priz elektrigindrn alacağım elektriğin voltajını düşürdukten sonra evin etrafındaki çite elektrik verip ayıları ve diğer hayvanları korkutmak için Nasıl bir düzenek kurmam lazım. Trafo ,regülatör yada başka birşey. Yardımcı olur musunuz.
elektrikli çit sistemleri için kullanılacak malzemeler=1/ elektrizatör cihazı 2/elektrik çit teli 3/izalatör 4/muhtelif boyda ağaç kalas googlda enka tarım ve hayvancılık yazıp iletişim telefonlarını alabilirsin şahsen ben domuzlardan korumak için işyerinin çim alanına döşedim şu an faal ve kullanıyorum tabiiki gerekli uyarı levhalarını yazarak slm

elektrikli çit sistemleri için kullanılacak malzemeler=1/ elektrizatör cihazı 2/elektrik çit teli 3/izalatör 4/muhtelif boyda ağaç kalas googlda enka tarım ve hayvancılık yazıp iletişim telefonlarını alabilirsin şahsen ben domuzlardan korumak için işyerinin çim alanına döşedim şu an faal ve kullanıyorum tabiiki gerekli uyarı levhalarını yazarak slm

Eyvallah hocam.

Eski oto indiksiyon bobinleri ile basit şekilde yapılabilir. 50 vatlık 220/6 volt trafonun çıkışı indiksiyon bobinine girilirse indiksiyon bobininin çıkışı işinizi görebilir. Trafo gücü ve gerilimi tahminidir deneyerek kesinleştirmek gerekir. Sardırma imkanı varsa 220/5000 voltluk 50 vatlık bir trafo 10 mili amper verir. Öldürücü de değildir. Girişi kademeli yapılarak çıkış voltajı da ayarlanabilir tabiki güç hesaplarının yapılması gerekir. Elektronik devreler ile çalışma şekilleri istenildiği gibi yapılabilir. Bir de insanları potansiyel suçlu olarak görmeyelim :) insanlara zarar vermeyi isteyenlerin burada işleri olmaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri