220V u nasıl düşürebilirim ?

formardin

Üye
Merhaba arkadaslar. Şöyle bi sorum olacak. Evdeki priz elektrigindrn alacağım elektriğin voltajını düşürdukten sonra evin etrafındaki çite elektrik verip ayıları ve diğer hayvanları korkutmak için Nasıl bir düzenek kurmam lazım. Trafo ,regülatör yada başka birşey. Yardımcı olur musunuz.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
öncelıkle, bir daha düşünün derım, o çitlere ınsan dokunurda(kalp hastası fılansa) zarar gördüğünde ne olur haliniz.Meskun yer değil dersen veya genel fikir olsun dıyorsan, 42 voltun aldında,220/42volt veya daha düşük gerılımli 250 vA.trafo , meesafeye göre belki işini görür. Çitdekı telleri direkden izole ederek, 2 tele uclarını saglamca baglarsın.
Elektrık vereceğine, hayvanları kacırtmzk için, ultrasonuk ses sıstemleri var, sadece hayvanlar duyabiliyor.Bunları arastırın derım.
Olakı, sizin b ir yakınınız bu çite dokundugunda zarar görürse, hem kanuni, hem vıcdan zabınız olur.

bence boyle birsey yapma !!! cunku yukarıda abiminde yazdıgı gıbı elektrık vermek sorun değil ama geri dönüşü olmayan bır iş bu öncelik ınsan ama hayvanlarda var bu hayatta ...

bu iş için avrupa veya dünyada diyeyim ciddi pazar var tehlike risk değeri alınmış ve ticaretşirilmiş. Neyse arama sözcüğünüz "electric fence" bi sürü öreneği var

Evet,ulrasonik sistemlerin uygulanması daha insancıl,daha mantıklı ve insan hayatı için daha emniyetli olur.Sn.zeybek'e bu konuda sonuna kadar da katılıyorum.Saygılarımla.

Arkadaşlar zaten burda en önemli şeyin insan hayatı olduğunu dikkate alıyorum. İstediğim sistem voltajı düşürürken aynı zamanda akımıda sınırlandırıcak bir düzenek olsun ki ölüm riski olmasın. Bahsettiğiniz Ultrasonik dalgalar arıları da rahatsız edebileceğini düşünüyorum. Burdaki amaç Yayladaki arıcıları ve arı kovanını ayı gibi yabani hayvanlar dan korumak.

Hiç bir insan yapısı sistem kusursuz değildir sn [MENTION=204306]formardin[/MENTION] yanlış şu varki en azından sistemin hatası arızası durumunda insan veya canlılara zarar verecek düzeyde olmaması sizin istediğiniz sistemde herhangi bir arıza durumunda çitlerde insanı ve canlıları öldürecek düzeyde akım veya gerilim yükselmesi yaşanabilir.O zaman bırakın bunun ceza kısmını vicdan azabı hepsinden beter.Gerisini siz düşünün.Saygılar.

Ama arkadaşlar ona bakarsanız evde kullandığımız elektriği de kullanmayalim devlet bunu yasaklasin nasıl olsa en küçük hata da insanı öldürüyor. Siz olaya tamamen bu açıdan bakıyorsunuz ben ise var olan bir sorunu nasıl çözebiliriz diye soruyorum. Gidip insan öldürülim demiyorum ki.
Arkadaşın dediği gibi electric fence sistemleri varmış. Yeni ogrendim.
www.ekotarim.net/citsistemleri/ ben böyle birseyden bahsediyordm.

Ama arkadaşlar ona bakarsanız evde kullandığımız elektriği de kullanmayalim devlet bunu yasaklasin nasıl olsa en küçük hata da insanı öldürüyor. Siz olaya tamamen bu açıdan bakıyorsunuz ben ise var olan bir sorunu nasıl çözebiliriz diye soruyorum. Gidip insan öldürülim demiyorum ki.
Arkadaşın dediği gibi electric fence sistemleri varmış. Yeni ogrendim.
www.ekotarim.net/citsistemleri/ ben böyle birseyden bahsediyordm.
Şimdi iki yönlü bakalım olaya evde kullandığımız elektrikte insanın çarpılmaması için uğraşılırken senin sistemde insanın çarpılması için uğraşılıyor.Hangisi daha güvenli soruyorum?

Ben insan carpilsin demiyorum. Dağın başında insanlardan uzak elektro şok etkisi veren bir sistemden bahsediyorum. Olayı insana getirmeyelim :)

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri