Şebeke destekli, solar sistem

Sigorta atması genelde iki nedenden olur.
Birincisi kısa devre oluşması
İkincisi ise sigortanın değerinden fazla akım çekilmesi.

Gerçi kısa devre ile yüksek akım çekilmiş oluyor yine ama bunu böyle bilmeyenler vardır diye belirttim.

Bunları kontrol
Dişardan elektirik bağlamadiğim zaman ve karavanin içine 220 verdiğim zaman inverterla bi sorun olmuyor hersey temiz. Kisa devre olsa o zamanda invertera hata düşer veya onun sigortasida atmazmiki acaba. Herzamanda yapmiyor bazen yapiyor çözemedim inverterda mi bi problem var acaba

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Dişardan elektirik bağlamadiğim zaman ve karavanin içine 220 verdiğim zaman inverterla bi sorun olmuyor hersey temiz. Kisa devre olsa o zamanda invertera hata düşer veya onun sigortasida atmazmiki acaba. Herzamanda yapmiyor bazen yapiyor çözemedim inverterda mi bi problem var acaba
O da olabilir ama fazla akım çekiyorsanız ondanda kaynaklanabilir.

Sadece tek şalter mi atıyor, yoksa evin ana sigortası mı atıyor.

Evin ana şalteri atiyor sadece dolap çalisiyor çok güç çektigini düşnmuyorum
Ana şalteri neden atıyor ki? Normalde prizin bağlı olduğu şalter atması gerekmiyor mu?
Ana şalter arızalı olabilir veya amperi düşük olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri