2,2 kw dalgıc pompa bağladım ama devreye alamadım

ibo01

Üye
Selam arkadaslar bu panoya 2,2 kw dalgıc pompa bagladım ama devreye alamadım motor da yardımcı sargı ucuda var daha once baglyan oldumu

54508
554e2a0e-bb80-4ce7-882c-a0cb338618c6.jpg

5ecf91ed-71df-44c1-b608-5fcfac458894.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
merhaba senın motorun sanırım dahılı kondansatorlu bır motor 4 klemensın var 1 2 sebeke faz ve notr 3 ve 4 motor faz ve notr dahılı kondansatorun var dıye dusunuyorum bence motorunun resmını atsan daha yardımcı olurum

54511

suan motorun yanında deyılım sadece 3 uc var ana sargı yardım ortak uc

3 uc cıkıyorsa kardesım senın monofaze motorun dahılı kondansator baglı degıl harıcı yanı sen eklıceksın kondansatoru en sagdakı yanı resımdekı gıbı

Ekli dosyalar

• kablo.jpg
    kablo.jpg
    197.3 KB · Görüntüleme: 41
tamam kardeşim kac mıkro farat baglım yardımın cok cok tşk ederım

ama sıstemınde harıcı kondansator semasıda var

tamm paylastıgın tabloda varmış deyerlerı

bunun tablosu var nette bulabılırsın kac kwata kac denk gelıyor ordan secebılırsın notr ucunu dırek verırsın ana sargı ucuna kondansator cıkısı ıle yardımcı sargı ucunu bırlestırıp faz olarak verırsın ters donerse bu ıslemı tersten yap bıldıgın gıbı ana sargı ve yardımcı uclarını ters cevırırsen motorun yonu degısır
olcu aletı ıle bır kontrol edersın

kardeşım valla ısın gercegı dahılı ve harıcı kondansator nedır onu bılmıyorum ınternete bulamadım hangısı nerelerde kullanılır

bak sımdı soyle yapıcaksın ornek verıyorum 1-kahverengı ana sargı ucun 2- grı ayardımcı sargı ucun 3-beyaz motor notr ucun bunları harıcı kondansatorlu semana gore bagla motor kondansator ucunukahve yap yanı ana sargı motor notr beyaz motor faz ucu ıse grı yap kondansatorunude ordakı yazan yere gırersın ters donerse grı ıle kahve rengını yer degıstırırsın kondansator motorun kalkmasına yardımcı olan bır elemandır
dahılı kondansator demek ıcınde yanı motorun ıcınde yanında yapısık kondansator baglıdır ve klemense cıkarılmıstır demek..harıcı kondansator ıse senın baglaman gereken dısarıdan alıp takman gerekır genelde motorun yanına monte edılır tabıkı senınkı dalgıc motor oldugu ıcın harıcı olmus su almaması ıcın

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,943
Son üye
Ali4129

Yeni konular

Geri