1m x 2m yapımı hakkında..

eray demir

Üye
1m ye 2m makina planlıyorum..mdf ve delrin üzerinde 4-5mm derinliğinde kazıma yapacam.Sorum şu köprüyü 1mye koysam 2mde mil esner mi? Koprüyü 2mye koysam sigma profiller esner mi? Öneri ve düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim..Keyifli forumlar

Galaxy Note2 imden gönderildi.

Vidali mili mi soruyorsun? Kalinindan kullanirsan 2 metrede esnemez gibime geliyor. Sigma egilebilir ama. Destekli birseyler olmasi lazim diye düşünüyorum.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Zaten ağır bi iş yapmıcam abi de yinede fikirlere açık olmak lazım..köprüyü 2meye koyarsam sigmadan köprü yaparım 2 yada 3 sıra olabilir

1.) Kopru 1mt de 2mt de iki yanda kramayer pinyon
2) Kopru 1mt de 2mt de doner somun
3) Kopru 1mt de 2 mt de kalin vida somun vida salgisini almak icin kayar destek.

4) 2 mt de 25 lik vida kullanip salgiya gore cozum aramaca

[MENTION=218180]ramerturk[/MENTION] hakkını nasıl öderiz abim saol varol valla 2.seçenek cazip geldi ama kayar destek olayınıda öğrenmek isterim ama ;)

Ben 2 ye 1 mdf den yapmıştım. X ekseninde 25 lik vidalı mil kullandım. Şu ana kadar bir sorun olmadı. Yavaş yavaş mdf parçaları demir ile değiştirmeye başladım. Şu anda y köprüsü ile uğraşıyorum.
cnc1.jpgcnc2.jpgcnc3.jpgcnc5.jpg

Z ekseni üzerinde uğraşıyorum. Önce ahşaptan yapıp sonra ona göre saç kestirmeyi düşünüyorum. Sağlam olursa ahşapta kalabilir :)
Üste motor takmak kaldı. Sonuç nasıl olacak bende merak ediyorum. Bu arada arabalarda, önlerinde bulunan vida ne işe yarıyor ?

cnc6.jpgcnc7.jpg

Gresörlük .Lineer kızağı yağlamaya yarıyor.

Cevap için teşekkürler, bu parça dahil mi ekstradan mı takılıyor ?

Forum istatistikleri

Konular
128,229
Kullanıcılar
450,020
Son üye
onur3647382

Yeni konular

Geri