Yeni projemde görüşlerinizi almak istiyorum.

eray demir

Üye
• Yeni yapacağım cnc de ölçü olarak x:1.00 m y:3.00m z:30cm bunları düşünüyorum.
• Z ekseninde 20ser cm araliklarla spindle kullanmaksizin uçları yerlestirecegim.
• Mekanik olarak zorlanma söz konusu değil sadece kurşun kalem misali çizgiler cizdirmek amacim.
• Dolayisiyla Y eksenide +/- yönde sadece 20-25cm hareket edecek.
• Z ekseninde ise yaklaşık 15-20kglik yük +/- yönde 5-10cm hareket edecek.
• Sigma profillerden düşünüyorum saseyi.
• Siz değerli forum üyelerinden öncelikli olarak solid cizimi konusunda yardimci olabilecek birileri çıkarsa çok memnun olurum.
• Ayrıca motor seçiminde ve ray.lineer kizak-araba. vidali mil vb. konularda değerli düşüncelerinizi belirtirseniz çok teşekkür ederim.
Mutlu haftasonları keyifli forumlar dilerim herkese...

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

istiyorsan malzemeleri de biz alalım

Sen ve senin gibilerin düşünceleri kendine kalsın..yardıma ihtiyacım var ukalaliga değil

sen yapma biz satalım demek istiyor. :) ustalardan önce bana laf düşmez ama bana kalırsa 100*100profilden bi şase yap ray ve hareket sağlayan sistemleride sigma profil ile bağla .celik profil ile sağlam sigma profil ile rigit olsun. kolay gele

[MENTION=298595]sakardede[/MENTION] tşk ederim önerileriniz için

cnc konusunda yapmış olsamda yeniyim ama solidde yardımcı olurum özele yazarsan face adresini veriyim her zaman arayabilir yada mesaj atabilirsin

[MENTION=22514]tfk[/MENTION] abicim çok teşekkür ederim ilgin ve alakana..pm yolluyorum

Z eksenine yerleştirilecek uçlar ve çizim(kesim) nasıl yapılacak, tam canlandıramadım ?
buarada mermer içinmi cihaz?

Kurşun kalem gibi dusunebiliriz eksenel zorlama yok abi spindle kullanmiyorum yani..mermer için değil ama özel bi proje olduğu için acik acik yazamiyorum ozur dilerim tşk ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,409
Kullanıcılar
450,313
Son üye
dnihatt1

Yeni konular

Geri