17,5kwlık santrifüj pompanın ısınmasının sebebi nedir

fahri bey 2 gün önce motorun klemens bağlantı kutusundaki kablolar erimişti bobinajcıya götürdük bilyelerini değişti fazla çalışmış dedi arada dnlendirin dedi bugün pompayı getirdik taktık 30 dakika çalıştı tekrarmotora baktım ısınmış yük olarak falabi yük yok
kuyunun derinliği 10 metre hortum fazla dik değil 60 derece açılı
motor fanı çalışıyor

panoda ampermetre var her faza ait R-40A S-34A T-31A değerlerini okuyoruz

Santrifüjde sıkışma gibi bir anormallik olması dikkate alınmalı elbette...
Faz akımlarını pens ampermetre ile ölçmenizi tavsiye ederim. Pano üzerindeki ampermetreler doğru gösteriyor ise sargılarda bir anormallik var. Klemensi eritirken, sargılar kavrulmuş olabilir.
Gerilimi de kontrol etmek gerekir. Faz-faz ve faz-nötr gerilimlerini ölçmenizi tavsiye ederim. Gerilimi yük altındayken ölçünüz, boştayken değil...
Kolay gelsin...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Santrifüjde sıkışma gibi bir anormallik olması dikkate alınmalı elbette...
Faz akımlarını pens ampermetre ile ölçmenizi tavsiye ederim. Pano üzerindeki ampermetreler doğru gösteriyor ise sargılarda bir anormallik var. Klemensi eritirken, sargılar kavrulmuş olabilir.
Gerilimi de kontrol etmek gerekir. Faz-faz ve faz-nötr gerilimlerini ölçmenizi tavsiye ederim. Gerilimi yük altındayken ölçünüz, boştayken değil...
Kolay gelsin...

sn.mardahan

panoda voltmetre var yük altında 330v olarak ölçüyor ben de yük altındayken ölçü aletiyle ölçtüm 400v gösteriyot gerilimde sorun yok geriye seninde dediğin gibi bir ihtimal kalıyor ya srgılardan yada santrifüde bir sorun var

- - - Updated - - -

mardahan tavsiyelerin için teşekkür ederim eyvalla

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri