Hidrolik Tandem Pompa Kullanım Yardım

Arkadaşlar Merhaba ;

Ben bir projede tandem pompayı şekilde ki gibi kullandım. Bunu yapmamın sebebi debi ilk başta yetersiz geliyordu. Bende soğutucu pompası olan 16 lt pompayı da çekvalf ile sisteme bağladım. Fakat şu anda sistemde aşırı derece de ısınma var. Sistem çok hızlı ve seri çalışıyor 7 silindir var ama hesaplar sonucunda veriler yeterli gözüküyor. Isınma sebebi tandem pompayı bu şekilde kullanmam olabilir mi acaba.. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim...

Ekli dosyalar

• SORU.PNG
    SORU.PNG
    16.4 KB · Görüntüleme: 20
aşırı ısınma varsa, motor ve pompa bağırıyorsa yanlış eleman seçmiş olabilirsiniz.
Yanlış elemandaki kastım yağ elemanın biri veya daha fazlasından geçmekte zorlanıyor olabilir. mümkün olduğu kadar pompa hariç diğer hortum ve elemanları debisi yüksek seçmelisiniz, yağ geçmekte zorlandığında bu faturayada fazlasıyla yansıyor.
imkan varsa termal kamera ile izleyin, yağın zorlandığı eleman en çok ısınan parça olarak kendini gösterir.

Selamlar , tandem pompaların yüksek debilisi hız için, düşük debili olan güç için kullanılıyor
ekteki resme bakarsak, silindir boşta 181cc pompa ile ilerleyip pistonu itiyor, piston ezmeye başladığı anda basınç artar 700 psi emniyet valfi tank yapar ,yüksek debili pompa devreden çıkar, düşük debili pompa ile devam edip yavaş yavaş ezmeye geçer , benim fikrim sizin devreye yüksek debili pompa ile çekvalf arasına basınç emniyet valfi koyup, düşük bir basınçta tank yaptırırsanız iş hallolur,
tandem pump.PNG
nılıyor,

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri