150 kvar lik bir kompanzasyon ve reaktif ceza

lutfubas

Üye
Arkadaşlar 150 kvar lik bir kompanzasyon var buradaki sikintimiz reaktif cezanin %200 civarinda olması rg3-12cs role takili yanliz kompanze normal calisiyor herşey normal gözüküyor reaktifi bir turlu dusuremedim kompanzede 200/5 akim trafosu kullandim x5 kombi sayacta 400/5 akim trafosu mevcut sigartalar kontaktor ve kondastorler hepsi yeni bana bi akil verirseniz sevinirim.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
selam
sayaçla aynı akım trafosunu kullan bildiğim kadarıyla büyük olur ama sayaçtan ufak olmaz.
birde sabit kondasatörün varmı?
röle de arızalı olabilir.

Sayaç akım trafoları, ayrı bir mühürlü bölmede bulundugundan, kompansazyon ve/vrya multimetre, ölçü aletlerınde ayrı akım trafoları kullanılır.
Bu sorun sonradan cıkdıysa, arızalı kontaktör, gecırmeyen sıgorta, arızalı sigorta ve kapasitesini yitirmiş kondansatörler olabilir.Sigörtalardan, kontaktör, kondansatöerlere dogru bitin cıhazları kontrol edin. Kondansatörler, kapasiteinin 1,4 mıslı akım cekerler.Manuel modda devreye alıp her 3 fazını pens ampetreyle kontrol edın.

Rölenın ayarlarının dogrulugunu vs.vs. bakın.Röle üzerındekı kademeleri gösteren ledlerle, aynı sıradaki kontaktörlerin cekmesini dogrulayın. Tesbitlere göre geri giderek arızayı gidebilirsiniz.

Bırde, röle de kontaktöerl için ayrı bir düşük amperli kumanda sigortası vardır, Saglammı bakınız.

Kompanzeyi ben yaptim yani daha bütün malzeme yeni pens ampermetreyle kontrol ettim rölenin üzerindeki değerlerle çekilen akim ayni saati yeni takildi
Saat değerleri
1.80 - 311.980
5.80 - 612.200
8.80 - 1.316

Daha önce 400/5 akim trafosu kullandin kompanzaayona şuan 200/5 dusurdum ondandir diye ama değişen bisey yine olmadi

Verdiğin endekslere göre kompanzasyonun hiç çalışmıyor görünüyor. Röle üzerindeki cosfi değeri ne gözüküyor? fazlara ait cosfi değerleri ne?
Tahminim röle değerlerini hatalı girdiniz.

Hepsi 1 gözüküyor peki kontaktorler cekip birakiyor rolede herhangi bir hata da gostermiyor

Mevcut role

Ekli dosyalar

• 1392837217555.jpg
    1392837217555.jpg
    38 KB · Görüntüleme: 37
Problem sayacınızda olmasın ? Bağlantıları doğru mu?

Sayaç baglantisinda sikinti olacagini zannetmiyorum akim trafosu uclarini girdim ayriyeten r s t uclarina baradan enerji verdim başkada bisy yok

Sayaç akım trafoları, ayrı bir mühürlü bölmede bulundugundan, kompansazyon ve/vrya multimetre, ölçü aletlerınde ayrı akım trafoları kullanılır.
Bu sorun sonradan cıkdıysa, arızalı kontaktör, gecırmeyen sıgorta, arızalı sigorta ve kapasitesini yitirmiş kondansatörler olabilir.Sigörtalardan, kontaktör, kondansatöerlere dogru bitin cıhazları kontrol edin. Kondansatörler, kapasiteinin 1,4 mıslı akım cekerler.Manuel modda devreye alıp her 3 fazını pens ampetreyle kontrol edın.

Rölenın ayarlarının dogrulugunu vs.vs. bakın.Röle üzerındekı kademeleri gösteren ledlerle, aynı sıradaki kontaktörlerin cekmesini dogrulayın. Tesbitlere göre geri giderek arızayı gidebilirsiniz.

Bırde, röle de kontaktöerl için ayrı bir düşük amperli kumanda sigortası vardır, Saglammı bakınız.

.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri