İnventer Yapımı

Evet,açma kapamayı çok fazla (Hatta zapping hızlı hızlı yaparken bile farkediyor,şebekeden çektiği akım.Ups'yi bu esnada zorlamasından bunu direk görebildim,kendi gözlemlerime göre) yaptığımda harcama oldukça artıyor,ptc soğuması,yeniden ısınması yüzünden zamanın geçmesi, ,degasus bobinin ısınması yüzündendir doğrudur.Tv geri ışıklandırması led olursa elbette en baştan kazanç (tasarruf) elde ediliyor,cfl yani çok ince flüoresanların inverterle yan yana lcd'nin en arkasında geri ışığı olarak yanmasına göre de,bunu çok iyi biliyorum.Hatta forumda bundan bir ara bahsederek yazmıştım zaten.Kolay gelsin.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Neyse ben şimdi bozuk da olsa bir ups alıp bununla en başta tasarruflu lamba vs çalıştıracağım. (Tamir edip :D)

Çok saolun. Fakat güvenli olur mu? Çünkü diğer mesajları okuduysaniz riskli bir iş.

Bilgisayarın power suplayini yakıp tüm bilgisayarı mahvedebilirmiş.

Bilgisayarın power suplayini yakıp tüm bilgisayarı mahvedebilirmiş.

yanabilir demelerinin sebebi akim yetersizliginde sonucu gerilim dusmesi veya asiri gerilimde yanmasi olarak soylenmis siz kullancaginiz trafo ve aku akimiyla gerilim dusmesini onleye bilirsiniz yani uygun trafo ve aku baglarsaniz normal olarak caliscaktir beni yaptigin inverter cikisi 240 volt yukte 218 e dusuyordu.

Iyiymiş. Çok sağol. Çok işime yarayacak devre.

Peki bu UPS trafosu nu kullanarak bir şey yapabilir miyim? Sağlam olduğunu düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• 1429775527563.jpg
    1429775527563.jpg
    64.4 KB · Görüntüleme: 5

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular