İnventer Yapımı

mehmetaliu

Üye
Arkadaşlar,
İnventer devresi yapmak istiyorum. en fazla 1000w çekeceğim. Amper olarak da 5.
Bu mümkün mü?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
1 watt çekecekseniz 200 volt olur da siz giriş aralığını vermemişsiniz böyle soru olmaz. ne yapmak istediğnizi anlatın bir çıkışı dc mi ac mi? girişi kaç volt olmalı?
misal 12 voltu o seviyeye çıakracaksanız yani 220 volt dc ise 5 amper gerekir. yok ac ise daha farklı hesaplamalar olacak. daha düşük voltajlar da kafi gelecektir. ama ne istediğinizi bir kararlaştırın bence.

Haklısınız. 12v dc to 220ac. Bilgisayar çaliştirmayi düşünüyorum.

biraz fırçalar gibi olmuş ama idare edin:)
anladığım kadarı ile akü ile yapacaksınız.
hazır ups sistem daha ucuza gelir diye düşünüyorum. en azından 2. el aküsü bitmiş anakartı yanmış bir şey alıp onu tamr edin. trafosu sağlamsa her türlü yaparsınız. sıfırdan yapacak şema yok.
olsa da onlar daha verimli oluyor. yani yaparsınız 220 alırsınız ama kaç amper verip kaç alacaksınız? 100 watt verip 5 watt almak var.

biraz fırçalar gibi olmuş ama idare edin:)
anladığım kadarı ile akü ile yapacaksınız.
hazır ups sistem daha ucuza gelir diye düşünüyorum. en azından 2. el aküsü bitmiş anakartı yanmış bir şey alıp onu tamr edin. trafosu sağlamsa her türlü yaparsınız. sıfırdan yapacak şema yok.
olsa da onlar daha verimli oluyor. yani yaparsınız 220 alırsınız ama kaç amper verip kaç alacaksınız? 100 watt verip 5 watt almak var.
Watt değişmez.100watt girerse 100 watt çıkar ama 100 watt yetermi çalıştıracağınız cihaza?

Watt değişmez.100watt girerse 100 watt çıkar ama 100 watt yetermi çalıştıracağınız cihaza?
en verimli linear trafolar bile %95 verim ile çalışıyorken kendileri de güç tüketen transistörlü smpslerin en babası %80 verime çalışabilir. ki o da şanslı isen. aç bir bak istersen dizüstünün adaptörüne? kaç watt besleniyor kaç watt çıkıyor?
arkadaşım hurdacıdan alabilirsin ama güvenli olması açısından yanında sağlam bir akü ile git, orda voltmetre ile öl. bozuk olsa da dert değil aslında ama trafo önemli. öbür parçaları komple değiştirmen 30 lirayı geçmez ama o trafo 35 den başlar ne kadara çıkarsa:) ha dolar hesabı.

en verimli linear trafolar bile %95 verim ile çalışıyorken kendileri de güç tüketen transistörlü smpslerin en babası %80 verime çalışabilir. ki o da şanslı isen. aç bir bak istersen dizüstünün adaptörüne? kaç watt besleniyor kaç watt çıkıyor?
arkadaşım hurdacıdan alabilirsin ama güvenli olması açısından yanında sağlam bir akü ile git, orda voltmetre ile öl. bozuk olsa da dert değil aslında ama trafo önemli. öbür parçaları komple değiştirmen 30 lirayı geçmez ama o trafo 35 den başlar ne kadara çıkarsa:) ha dolar hesabı.
Ben güç kaynaklarının güç harcadığını unutmuştum haklısın:)

Ben güç kaynaklarının güç harcadığını unutmuştum haklısın:)
sadece güç harcasa?
şimdi netten bir smps ünite sulsa bu arkadaş. eğer düzgün tasarlanmamışsa harmonikler nedeni ile frekans da etkilenebilir. ki masaüstü puslarının yanmasının, bozulmasının da nedeni şebekedeki ani dalgalaanmalar ve hatta harmonikler nedeni ile frekansın değişmesi. hadi amfi ya da görüntü sistemi olsa uğultuyu duyar hemen müdahale edersin ama pc lerde yanana kadar farketmezsin ki? o yüzden pc sistemlerine temkinli girşmek şar. bilmeyen adam bulaşmasın mümkünse.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri