İlk yerli elektrikli otomobilimiz üretime geçebilecek mi?

Uzun süreden beri TESLA MOTORS CO. yı takip eden biri olarak söylüyorum ki. Bu işe girişebilecek bir firma (FULL ELEKTRIKLI ARAÇ) bence Türkiyede bulunamaz.

Elektrikli araç olarak kastedilen hibrit (melez) bir araç mı onuda merak ettim açıkçası.

Otomobil piyasasının büyük oyuncularının bile hibrid araçları satmaya çalıştıkları fiyatlar ortada iken bu yönde bir yatırım yapmak , ekonomik açıdan kesinlikle cazip değil.

Kaldıki Devrim ETOX ve son olarak Sazan dan başka türk malı bir araç imal edilmedi ve seri üretimi yapılmadı.

Ülkemizin tarihsel gelişimie de dikkat ederseniz. Avrupada sağlanan sindirilmiş kültür değişimini yaşamamış olup "Eşşekten inip Uçağa" bidiğimiz ve aradaki geçiş süreçlerini kaçırdığımız için aynı mantıkla kendi yakıtlı aracımızı üretip pazarlamadan elektrikli araç piyasasına dalıyoruz.

"Temelde bilimsel ve teknik bir altyapı" sahibi olmadan ilerleme kaydedemeyeceğimizi hala anlayamadık sanırım..

Bir Türk olarak milliyetçi duygular haydi huuu oley nidalarıyla kendi arabamızı yapıp, ilk sıkıntısında sırtını dönen bir ülkenin evlatlarıyız.

Bünyemiz başarısızlıgı kaldıramıyor. Hemen en tepeden başlamaya çalışıyoruz.

Açıkçası bu projenin geleceğini kesinlikle parlak görmüyorum.

"Ya Yaparsak"

onu yapamayız paramız yok bunu yapamayız gücümüz yok şunu yapamayız bilgimiz yok nereye kadar?
birşeylerin ucundan tutmanın vakti geldi ve geçiyor bu işlerde herkes üzerine düşen görevi yapmalı bence gerekirse taş taşırım yeterki faydam olsun 3 milyon TL m olsa 2 milyonunu güzümü kırpmadan yatırırım.
En büyük hayalim dir bu ülkenin şanlı bayrağının uluslar arası arenada böyle haberlerle dalgalanması dır.

İlginç bir hayat hikayesi.
Komşunun kötüsü adamı mal sahibi yaparmış diye buna diyorlar sanırım :)
Valla adam pek mal sahibi olduğuna memnun kalmamış sanırım, aradaki uyuşturucu ticareti suçlamalarını ve şirketin şimdiki durumunu da gözönüne alırsanız:(

"Ya yaparsak" mı?

Hımm..
Evet olasılık teorisi ile yaklaştıgımızda "MİLLİYETÇİ" duygularımızı ortaya katıp bir korelasyon yaparsak.
%50 ihtimalle yapabiliriz.

Ah unutmuşum zaten binary işlamlerde sonuc ya 1 dir ya 0 dır.
Siz haklı oldugunuz kadar ben haksız, ben haklı oldugum kadar siz haksızsınız.

Ama "YA YAPARSAK" derseniz, "YA YAPAMAZSAK" derim bende.
Milyonlarca dolarlık sermayeyi elektrikli araç yerine
* Okul öncesi eğitime
*Tarıma hayvancılıga,
*Üretim ve hali hazırda güçlü olması gereken sanayi dallarımıza aktarmadıkları için

Verdiğim o her kuruş verginin hesabını sorarım.

Önce emekleyeceksin, sonra yürüyeceksin.

Daha emeklemeden uçmayacaksın.

"YA TUTARSA"??

Bu kafa ile bizden inanın birşey olmaz.

Şimdi bunları yazdım ya vatan haini olurum birde.

Gerçekleri görmek lazım..

Ha eğer olurda ekonomik gücümüze göre alınabilir bir elektrik araç üretebilirsek "TESLA "amerikan menşeili" 100.000 €" bende bu yazının çıktısını alır.

YERİM ARKADAŞ..

bir ülkede birşeylerin olabilmesi için önce ekonominin düzelmesi lazım sonra sanayi için gerekli olan hammadde lerin temin edilebilmesi lazım bunlar düzene sokulmadan hiç birşey yapılabileceğpine inanmıyorum saygılarımla

Türkiye, batılı firmaların taşaronluğunu yapmaya alışmış.

çok güzel bir çalışma gerçekten onur verici fakat bunu üretmeye izin vereceklermi orası düşündürücü...

Elektrikli aracın maliyetini karşılayacak ekonomimimiz yok.
Bu yüzden yatırım yapılmaz.
Teknik detaylara girmiyorum bile.

devrim arabaları filminiz izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. biraz kendinizi bulacaksınız filmde

arkadaşlar sizin inancınızı bilemem ama umarım sonu (DEVRİM ARABALARI) filmindeki gibi olmaz:(:(

başarılı çalışmalar....

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri