Elektrikli Otomobillerin Geleceğinin İrdelenmesi

Doğru. Fakat bir ticari kıymeti yok. 1 litre batarya 1 litre dizel yaıt enerjisine erişinceye kadar işe yaramaz.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Tek şarjla 800 km gidebiliyor tam yükle neden ticari bir değeri olmasın?Ama şuna katılıyorum elektrik li otomobil ve kamyonlar bence benzin ve mazot luların yerini alana kadar daha çok uzun yol var

Belki yüksüz veya düz yolda gidebiliyordur. Yutubda izledim normalde 80 km mesafesi olan elektrikli motosiklet yokuşta kısa sürede aküyü bitiriyor.
Neticede enerji korunumu gereği performans düşük oluyor.
300 km mesafesi olan bir araba dümdüz yolda 70 km sabit hızla1000 km de gider.
Elektrikli araçların bir handikapıda kalorifer. İçten yanmalı motorlar kalorifer için enerjiyide atıl ısıdan elde edebiliyor.

Son düzenleme:
Belki yüksüz veya düz yolda gidebiliyordur. Yutubda izledim normalde 80 km mesafesi olan elektrikli motosiklet yokuşta kısa sürede aküyü bitiriyor.
Neticede enerji korunumu gereği performans düşük oluyor.
300 km mesafesi olan bir araba dümdüz yolda 70 km sabit hızla1000 km de gider.
Elektrikli araçların bir handikapıda kalorifer. İçten yanmalı motorlar kalorifer için enerjiyide atıl ısıdan elde edebiliyor.
Klimalar nasıl çalışıyor? Bunlarda da klima vardır mutlaka. Bence de elektrik li motor lar araçlar için çok uygun değil ama hibrid denilen hem benzin ve hem elektrik le çalışanlar daha uygun olacak tır.

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri