çalıştığım şirkete cezamı geliyor?

Aydınlatmadan dolayı kapasitif sorun yaşıyor olabilirsiniz. Balast uygulaması hakkında bilgi edinmenizde yada şöt reaktör kullanmanızda fayda olabilir. Ölçüm alabilen birinden yardım isteyin başlangıç için..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sayin arkadsim bu sorunu bizde yasadik.genelde kompanzasyon panosunda cam sigortalar varsa kontrol etmeni oneririm.sonra kondansatorleri manuele alip (k.rolesininden)akimlarini olçmek. her ise geldiginde sabahlari formulu uygulayip kontrol etmek. kapasitif artisi %10lari asmaya baslamadan manuele alipbir kac saat o pozisyonda calismak.bu kalici cozum degil ama

Öncelikle son gelen faturadaki son endeksleri alman gerekiyor.O değerler eline geçtikten sonra şimdiki endekslerle son okuma endeksleri arasındaki farkı bulacaksın.Sonrasında enddüktif(5.8.0) değerin aktif(1.8.0) değerin %33 nü ,kapasitif (8.8.0)değerin ise aktif(1.8.0) değerin %15 ni geçmemesi gerekiyor.

arkadaşlar ben bu binaya her gün gidemiyorum. idari bina levent de ben hadımköydeyim. yani ayda bir gidebiliyorum. gecmiş aylarada baktım kapasitif 15-20 tl arasında ceza var. bu seferde 35 tl var ceza. yalnız bence makul bir ceza diye düşünüyorum. sistemde cam sigorta yok. şönt reaktör düşünüyorum. sönt reaktörde neye göre seçim yapıyoruz.?

o zaman binanin kompanzasyon panosunun hesaplandigi kurlu guc ile simdiki kurulu guc arasinda fark varmi?acik bir ifadeyle.
omanki kululu guc=₩ ise kompanzosyon=¢ ise
yuksek guclu makinalar satilip enerji sarfiyati az olan teknolojik makina alindiginda fark gpzle gorulur. derecedeyse
orana gore ya reaktif yada kapasitifte ceza durumu olabilir.

telemcii;
Siemens PLC forumuna EFAP diye bir program koydum. (Bu foruma koyamıyorum yekim yokmuş.) Faturanızı en ayrıntılı biçimde analiz yapabilirsiniz.Reaktif güç ceza sınır değerlerinizden tutunda ne kadar kaç para ceza yediğinizi kendinizde öğrenebilirsiniz.

sizin sorununuza benzer bir soruya site yonetiminden sayin gezer77 cvbi mantikli kendisiyle irtibat kurarsaniz sizin sorununuza cozum onerileri olacagina inaniyorum

telemcii;
Siemens PLC forumuna EFAP diye bir program koydum. (Bu foruma koyamıyorum yekim yokmuş.) Faturanızı en ayrıntılı biçimde analiz yapabilirsiniz.Reaktif güç ceza sınır değerlerinizden tutunda ne kadar kaç para ceza yediğinizi kendinizde öğrenebilirsiniz.

tamam. bir bakayım.

sizin sorununuza benzer bir soruya site yonetiminden sayin gezer77 cvbi mantikli kendisiyle irtibat kurarsaniz sizin sorununuza cozum onerileri olacagina inaniyorum

tamam bir bakayım

Moderatör tarafında düzenlendi:
idari binada 3 adet sayac var yazmissiniz. atelye bolumundede elktrik panosu var mi?bazi isletmeler de her bolumun kendi icindede elktrlk panolari vardir.ve idari bolumdede sizin gordugunuz ana pano vardir..eletrik projesine bakmaniz gerekmektedir.

atl bölümünde elektrik panosu ayrıca kompanze pano var ikisi yan yana. diğerlerinden birisi tamemen kullanımlıyor yani onun bağlı olduğu katlar boş. bir diğerinde ise ups ve bilgisayarlar var. başkada bir şey yok.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri