Çalışan sistemlerden kompanzasyon video görüntüleri

bu hızlı cevapların şu yönde iyiliği oluyor
sisteme mudahale süresini düşürüp kondasatörün boşalma süresi aynen 10 sn gibi yaparsınız bu şekilde hızlı değişen yüklere anında cevap verebilirsiniz

mesela bizim bir müşteriyi örnek vereyim yükler sistemde 5 sn kalıyorlardı tense rgt-12 nin sisteme mudahale süresi 0,4sn düşürdük boşalma süresinide 10 sn yaptık yük devreye girince hemen boşta bekleyen kademeyi devreye alıyor yük çıkıncada hemen kond. sistemden çıkıyor ayni güçlerde kademeler var bu sayede kondansatörün boşalmama gibi bür durumda kalmıyor

biz bu şekilde bir çözüm bulduk müşteri her zaman reaktif ödememekten yana ve düşük maliyetten tristörlü çözüm çoğu işletmede makul olmuyor 4-5 ayda birde kontaktör değiştirmek problem olmuyor.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Ben bu aletİ İlk defa gÖrdÜm varkombİ İyİ gİbİydİ ama buda fena deĞİl yalniz Şu kademe sayilarini artirasalar İyİ olacak

fethiyeelektrik ' Alıntı:
Ben bu aletİ İlk defa gÖrdÜm varkombİ İyİ gİbİydİ ama buda fena deĞİl yalniz Şu kademe sayilarini artirasalar İyİ olacak

firma kademe sayısınıda düşünmüş, 72x72 kutuda 7 çıkış sunuyor bunlardan istediğiniz kadar bağlayabiliyorsunuz yani; 12+7+7+7+7.... gibi

arkadaşlar;
söylediklerinizden sonra Alron Elektronik in yeni piyasaya çıkardığı sonsuz kademeli Alron Kompanzatörleri incelemenizi tavsiye ediyorum.
Değişik tip ve güç aralıklarında kullanılabilen ürünleri var.

-Alron Kompanzasyon sistemleri sadece röle değil, Alron röle+dinamik yük+ dinamik yük sürücüden oluşan bir sistemdir.

-Monofaze kademe grupları yerine geçecek işletmenin ihtiyacı kadar dinamik yük içerir.

-İşletmenin anlık enerji ihtiyacı tek fazda bile birebir karşılanarak TAM KOMPANZASYON yapılır.

-çok hızlıdır, saniyede 50 defa işletmenin anlık enerji ihtiyacını dengeler. Kademe grupları olmadığından; eski rölenin algılama gecikmesi, kontaktör gecikmesi, kondansatör deşarj zamanı gibi gecikmeler olmaz.

-Kontaktör aşınması, kontaktör yapışması ve kondansatör değer kaybı gibi sorunlar yaşanmaz.

-Her fazı ayrı ayrı saniyede 50 defa kademesiz olarak dengeleyebilir.

-Öğrenebilen bir sistemdir; akım trafoları ve fazlar sıralama olmaksızın bağlanabilir.

-Programlaması çok kolaydır; sadece akım trafosu oranı, dinamik yükün gücü, kondansatör deşarj zamanı girilir.

-Birdiğer özelliği de kapasitif reaktif içinde çözüm olmasıdır.

www.alron.com.tr sitesindendan konuyla ilgili çıkarabildiğim özellikler özet olarak bunlar. Elektrik Teknisyenleri dergisi 23. sayısında da bu konuda ki haber yazıları çıkmış. Umarım sizlere faydalı olabilecek bilgiler sunabilmişimdir.

unutmayın yeniliğe ve teknolojiye açık olanlar daima kazanır.

SN. fethiyeelektrik;
size hak vermemek mümkün değil. fakat sadece birebir ürünlerin fiyatını kıyaslamak bana eksik gibi geliyor, işletme maliyeti olarak kullanım sırasında ürünlerin getireceği kazanç ve giderleride hesaba katmak lazım. seçtiğimiz ürün eğer bize hala reaktif bedel ödetiyorsa reaktif bedel maliyeti, mekanik malzemelerin(kontaktör, kondansatör,sigorta gibi) Bakım ve değişiklik maliyeti, kompanzasyon takibi aşamasında yaşanan zaman maliyeti gibi uzun vadede ki unsurlarıda hesaba katmak lazım.

benim savunduğum şey teknoloji ve yenilik , ve karşılığında bana getirileri.

Forum istatistikleri

Konular
128,405
Kullanıcılar
450,308
Son üye
GOA POLYMER

Yeni konular

Geri