UPS'ler Hakkında Genel Bilgi

Cihazların etiketlerindeki CosQ çalışma o cihazın verimini(görünür gücüne yakınlık derecesini-diğer bir deyişle akımla gerilim arasındaki farkını-)gösterir. örneğin 3600 VA'lik bir cihazınızın etiketinde cosQ değeri 0,8 ise bu makinanızın %80 verimle çalıştığı anlamına gelir. Formüle ettiğimizde motorunuzun aslında 3600/0,8= 2000 Watt(2kw) güçle çalıştığını anlatır.
VA boştaki
watt(kw) yükteki anlamına gelir

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
slmlar herkese kolay gelsin elimde bir ups var pc için kullanıyordum. Son zamanlarda artık çalışmıyor. eskiden yarım saat 1 saatte olsa pc ye elektrik veriyordu. Şimdi ise elektrik kesilir kesilmez ups devre dışı kalıyor. elektrik vermiyor. içini açtım her hangi bir yanık yada başka birşey yok şarj olduğu halde elektrik kesildiğinde ups enerji vermiyor. Sizce aküsümü öldü bu cihazın... Nsl ölçebilirim_? yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden çok teşekkürler... bide unutmadan bu akü öldü ise yerine daha büyük bir akü taksam (ah değeri yüksek) elektrik gittiğinde daha uzun süre elektrik alabilirmiyim. ups nin devresi daha büyük bir aküyü kaldırır mı_?

muhtemelen sizin akünüz bitmiş,bunu aküyü boşa çıkarıp 12 voltluk bir ampül bağlarsanız yanmadığını görürsünüz,aynı volta sahip amperajı büyük bir akü bağlayabilirsiniz üzerindeki 7 ah ise siz 26 ah veya 38 ah bağlayabilirsin tabii daha büyük olursa charger ünitesi şarj etmeyebilr

hımmm anladım sn. delta peki bu akünün ucuna lamba bağlamadan direk ölçü aletinin kademesini voltmetreye alarak ölçemezmiyim_? bide kaç dk şarjda bırakıp ölçeyim bayadır çalışmıyor bu cihaz...

aküye yük bağlamadan ölçü aleti ile ölçerseniz bir değer görürüsnüz ama bu değer sizi yanıltır (havası inmiş lastik gibi) şrj etmek isterseniz maksimum 13,8 volt DC gerilim ile şarj edin

ups genel bilgilere erişemiyorum bir problem mi var

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri