UPS'ler Hakkında Genel Bilgi

selam ban acil bilgi lazım 2000va ile 2 kwarasında far nedir 2000va=2kw mıdır

VA Görünür güçtür.W aktif güçtür. W , VA in Cos f ile çarpılmış halidir.Kabaca ifade etmek gerekirse 2 kVA (2000 VA) = 2x0,8=1,6 kW(1600 W)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bazı ups ler için panodan direk hat çekildiğini bazılarınında prizlerden beslendiğini görüyorum. bu tabii ki UPS in gücüne (kV) bağlıdır ama panodan veya prizden besleme yapmanın ne gibi avantajları-dezavantajları olabilir ?

Kardeş 2 kw 2000 wattt yanı o makınanaı yada alıcının çektığı guç tur..
2000 va ise bır şalterın uzerınden geçen ve dayandığı yuk bırırmıdırr

Bende APC nin 500 VA lik upsi var gayet memnunum ancak Upsin şebekeden beslendiği fişi prize takılı durumdayken ups çıkışının hem nötründe hem fazında elektirik oluyor. Cihazları çalıştırıyor sorun olmadı bu güne kadar ama öyle olmaması gerektiğini biliyorum. Bu neden kaynaklanmaktadır?

...ben www.kontrolkalemi.com 'da diğerleri ile birlikte değilim. Ama ROBOELEKTRONİK ile kapışmak istiyorum...

---------------------------------------------------------
"Öldürdüğün, senindir..." (Riddik Günlükleri filminden alntıdır)

2000 va 2kva yani buda 1,8 kw civarı birşeydir o hesap farklı görünür güç kva cinsidir.. hesaplamalara bakabilirsin.

Bende APC nin 500 VA lik upsi var gayet memnunum ancak Upsin şebekeden beslendiği fişi prize takılı durumdayken ups çıkışının hem nötründe hem fazında elektirik oluyor. Cihazları çalıştırıyor sorun olmadı bu güne kadar ama öyle olmaması gerektiğini biliyorum. Bu neden kaynaklanmaktadır?
endüksiyondan kaynaklanıyor yani kontrol kalemi ile kontrol ettiğimizde her ikisinde de kalem ışığının yandığını görürüz problem yok

6250 VA bir ups war elımde 220 giriş 220 cıkşlı bu kac kw ve Ampere tekamul edıyo.bide nasıl cewrıldıgı hakkında bilgi werırsenız sewınırım şimdiden tşkrler

S: Görünür Güç, Birimi VA
P: Aktif Güç, Birimi W

S=U.I
P=U.I.cos-fi
cosq: 0,8 ortalama
P= S.cosq
p=6250*0,8
P=5000 w

selam ban acil bilgi lazım 2000va ile 2 kwarasında far nedir 2000va=2kw mıdır

ilk yazdığınız görünür güç.ikinci yazdığınız aktif güç eğer görünür güç den aktif güce geçmek istiyorsanız görünür güçle güç faktörü[cos(fi)] yi çarpmanız yeterlidir.cos(fi) sıfır ile 1 arassındadır...

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Geri