UPS'ler Hakkında Genel Bilgi

merhaba arkadaşlar benim sorum şu ups şarj olabilmesi için şebekeden en az kaç volt gelmesi gerekir belli bir voltaj seviyesi var mı ,tabi elimizde regülatör yok teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
2000va=2kw değildir.2000va=2Kva dir.kw'a çevirmek istersen cosq ile çarpman gerekir.2x0,8=1,6kw veya2000x0,8=1600w dır

Merhaba arkadaşlar kgk akü bağlantı şemaları çeşitleri hakkında döküman bulacağım bir yer varmı sorun şu aslında ınform marka kgk aküleri söküldü besleme 380 v ac çıkışda aynı şekilde 380 v ac kgk içerisinde 63 adet ufak kuru akü var bunların bağlantısı nasıl olur konu ile ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim.

2000va=2kw değildir.2000va=2Kva dir.kw'a çevirmek istersen cosq ile çarpman gerekir.2x0,8=1,6kw veya2000x0,8=1600w dır

Her Cos Φ 'de 0.8 değildir.

Cos Φ yükün cinsine göre değişir, tüm yükler omik ( rezistanslı, akkor flamanlı lamba.. vs) ise Cos Φ 1'dir, yüklerin bir kısmı motorlardan oluşuyorsa Cos Φ 0,85 civarında, balastlı, trafolu, sarımlı yükler varsa 0.8 ve daha altıdır.

Buna göre 2000 VA = 1600 Watt diye bir kural yoktur. Tüm yükler omikse 2000 VA = 2000 Watt olur.

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar benim sorum şu ups şarj olabilmesi için şebekeden en az kaç volt gelmesi gerekir belli bir voltaj seviyesi var mı ,tabi elimizde regülatör yok teşekkürler

ups lerin kendi içlerinde aküleri dolduran devre elemanları mevcut. sen aküleri dışardan kendim dolduracağım diyorsan 12 volt aküler için 14,4 volt ve akü ah kapasitesini yüzde 10 ile şarj etmelisin. Yani akü 12 volt 7 ah ise şarj akımı 0,7 A olmalı

ups'e fazladan akü eklersem içindeki aküden daha büyük amperi olduğu için şarj esnasında sıkıntı yaratır mı?

Son düzenleme:
ups'e fazladan akü eklersem içindeki aküden daha büyük amperi olduğu için şarj esnasında sıkıntı yaratır mı?

UPSin şarj kapasitesi yetmezse akülerin şarj olma süresi uzar. Eğer UPSin akü şarj limitlemesi yoksa arızaya sebep olabilir.
UPSinizin teknik servisini arayıp maksimum şarj akımını öğrenebilirsiniz.

Slm arkadaslar .

Kamralar bir ups almak istiyorum ama kac kwa olmasi lazim ? bir yerde 4 harici kamralar var 600 miliamp kamra bashi ve divar 4 amp ?

Ups Alirken Nasil hesaplamamiz lazim ?

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri