UPS'ler Hakkında Genel Bilgi

Güzel bilgiler, teşekürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Kuru akülerin bağlantısı bir birine seri olarak bağlamalıdır.. Eğer önceden alınan voldaj değeri karşılamıyorsa aküleri ters başlanmış olup ups den gelen kabloların ters bağlantısı olmuştur onlari değiştir tabi aküleride değişmen gerek doğru bir orantıda yada aküler ölmüştür

Genelde va degerinin yarisi watt tir. Va hesaplanan degerdir ve devrenin toplam kapasitesini gosterir gercek deger wattir. Kabaca va nin yarisni alin

Ups ve aku ekleme ole bu konu ile ilgili cok miktarda bilgi var. Amaciniza gore aku tipi farklilik gosterir. Upsniz hemen veya kisa zmanda kapaniyorsa sorun genelde akudir ama cikista duauk voltaj varsa bence sorun eviricidedir. Normalde upslerin icinde voltaj regulasyonu oldugu icin aku bosaldikca az voltajli cikis vermez. Dusuk cikis voltaji bambaska bir konudur ve trafolarda sarmal smpslerde anahtarlamayla ilgilidir.

Genelde 80volt uzerinde sarj eder

selam ban acil bilgi lazım 2000va ile 2 kwarasında far nedir 2000va=2kw mıdır
...ben www.kontrolkalemi.com 'da diğerleri ile birlikte değilim. Ama ROBOELEKTRONİK ile kapışmak istiyorum...

---------------------------------------------------------
"Öldürdüğün, senindir..." (Riddik Günlükleri filminden alntıdır)
merhaba arkadaşlar benim sorum şu ups şarj olabilmesi için şebekeden en az kaç volt gelmesi gerekir belli bir voltaj seviyesi var mı ,tabi elimizde regülatör yok teşekkürler
180 volt ve uzeri yeter

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri