KAEL Varkombi-12 nin Farkları

kael ve entes şu anda bunları ayırmak kullanıcıya kalmış gerisi boş laf ikiside iyi röle

saygılar..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sayın 3eliibrahim bey;
Siz adresinizi yollayın mail adresime ,ben size bedelsiz bir ürün yollayım.Entesi sökün varkombiyi takın sadece enerji verin başka bir şey yapmayın.Bize sonuçları bildirirsiniz.

syg 2008 kompanzasyon yorumlarının cevapları:)

3-Yön öğrenme kapatılabilir istenirse.İsteğe bağlı olduğu için ziyan değil:)

4-Kondansatör gücü varko serisinde her alıp çıkarmada ölçülüyor.Uzun uzun anlatmayacağım yeterli açıklama yazıyor.

6-Varko serisi Atrf nin sekonder tarafından yaptığı ölçüme göre çalışır.Atrf primer değeri girmeniz sadece cihazın girmiş olduğunuz primer değerini 5 bölmesine ve bu oranı sekonder tarafından gördüğü değerle çarpıp ekrana vermesine yarar.Yani Yine yineliyorum çalışmasıyla primer değerinin girilmesinin alakası yok.

8-Bu özelliğe güvenmediyseniz pensampermetre ile cihazın ölçtüğü değerleri karşılaştırabilirsiniz

9-Bu sorunun cevabı da çok basit tabiki gördüğü durumda yapıcak.Yani yükte 51 kvar ihtiyaç var atrf miz 500/5.Yükte 50+1 alıp 51 i tamamlar.Boşta da göremiyeceği sınır değere yakın bir güç çekiliyor farzedelim bu durumda en küçük kondansatörle bu durumu kompanze etmeye çalışacaktır.öğrenme kapalı olduğu içinde bu kondansatör gücünü sıfırlamıyacaktır...
13-alma çıkarma zamanlarını biriken enerjilere,ceza sınırlarına bakarak varko serisi gibi hangi röleler kısıp açıyor bizimle paylaşırsanız bizde bilgilenmiş oluruz.Tüm markaları takip
edemiyoruz

14-Siz şimdi kullanıcıya ne demek istiyorsunuz ne anlasın tan fi den derken anlamadım.
Kullanıcın hergün yaptığı hesapta çıkan yüzde değerleri tan fi dir.
Örneğin endüktif % 13 kapasitif % 1 gitsin
tan fi yi -0,04 yaptığınızda röle normal kabul ettiği bölgeyi kapasitif tarafa % 4 kaydırarak sonucu aşağıdaki hale getirir.
endüktif % 9 kapasitif % 5 son durumdur.

Son olarakta display konusuna gelelim.Son kullanıcılardan ziyade işletme sahipleri yaptıracakları işlerde fiyat araştırması yapıyorlar 10 tane markayı birbiriyle karşılaştırıyorlar ve sadece fiyata bakıyorlar.Ve sonuç ne oluyor bizim bu tartıştıklarımız yalan oluyor ve en ucuz röle panoda yerini alıyor kısa bir süre olsada.

Eleştirileriniz için yinede teşekkürler.Her fazı ayrı kompanze eden röleyi ilk biz çıkardık ,bir sürü yen firma çıktı.Çoğuda iyi işler çıkarıyorlar.Ben kimseyi kötülemiyorum dikkat edin reklam da yapmıyorum sadece kendi rölemin özelliklerini anlatıyorum.
Anlatmak zorundayım yoksa farklar eksiler artılar ortaya çıkmıyor.Sen anlatmazsan ben anlatmazsam bu forumun amacı ne herkes biribirinden birşeyler öğreniyor ve daha iyisini yapmak için çabalıyor...Bu son sözlerim genel di üstünüze alınmayın.İyi çalışmalar dilerim

verdiğiniz yanıtlar için teşekkür ederim,
8-Bu özelliğe güvenmediyseniz pensampermetre ile cihazın ölçtüğü değerleri karşılaştırabilirsiniz
cihazın kondansatör ölçümünü nasılda basit bir pens ampermetre ile kıyaslayacağım oda ayrı bir tartışma konusu, eğer bizim elimizdeki pens ampetreler gibi Şebeke frekansını 50Hz gibi akım sinyalini ölçüyorsa zaten orda ayrı bir sorun vardır eğer bir karşılaştırma yapılmak isteniyorsa farklı yöntemlerle karşılaştırma yapılabilir

14-Siz şimdi kullanıcıya ne demek istiyorsunuz ne anlasın tan fi den derken anlamadım.
Kullanıcın hergün yaptığı hesapta çıkan yüzde değerleri tan fi dir.
Örneğin endüktif % 13 kapasitif % 1 gitsin
tan fi yi -0,04 yaptığınızda röle normal kabul ettiği bölgeyi kapasitif tarafa % 4 kaydırarak sonucu aşağıdaki hale getirir.
endüktif % 9 kapasitif % 5 son durumdur.
eğer bu söylediklerimizi baz alsa idiniz, ama malesef baz almamışsınız bir öok kişinin gibi ben en iyisini bilirim havalarındasınız role üreticisi oldunuz diye her şeyi bilmek zorunda değilsiniz. şöyle bir etrafınıza sorun bakalım kaç kişi TAN-fi biliyor ve kullanabiliyor,

13-alma çıkarma zamanlarını biriken enerjilere,ceza sınırlarına bakarak varko serisi gibi hangi röleler kısıp açıyor bizimle paylaşırsanız bizde bilgilenmiş oluruz.Tüm markaları takip
edemiyoruz
reklam yapmıyorum diyorsunuz ve halen başka insanların ürettikleri rolelere bir şeyler söylüyorsunuz bu asilliğin dışına çıkıyor eğer bence ürün tanıtımı yapacaksanız ürün tanıtım bölümü var orda tanıtımınızı yapabilirsiniz

Son olarakta display konusuna gelelim.Son kullanıcılardan ziyade işletme sahipleri yaptıracakları işlerde fiyat araştırması yapıyorlar 10 tane markayı birbiriyle karşılaştırıyorlar ve sadece fiyata bakıyorlar.Ve sonuç ne oluyor bizim bu tartıştıklarımız yalan oluyor ve en ucuz röle panoda yerini alıyor kısa bir süre olsada.

halen ayni havalar ben bilirim ben yaparım (haklısın) şu sorunun bir cevabını verin bakalım bir lcd nin fiyatı nedir ve kaç para için bunu savunuyorsunuz lcd fiyatını şimdi sordum 5$ dikkat edin sattığınız role 300tl civarında 5$ mı arıyorsunuz kardeşim,

dediğiniz gibi forumun amacı herkes bilgilensin insanların istedikleri gibi yorumlar olmasın,
forumların görevlerinden asli görevide tüm eleştirilere açık olmasıdır

Kael semih bir soru sormak istiyorum var kombide kondansatör grupları devreye alma da set edilebilen minumum zaman nedir?Kaç saniye?

syg 2008

Yorumlarınızdan anladığım kadarı ile bizim ile bir alıp veremediğiniz ortaya çıkıyor.Ama ben yinede sorularınıza sizin verdiğiniz uslubu kullanmadan cevap vermeye çalışacağım.

8.Bizim elimizdeki pens ampermetre basit bir cihaz değil hatta bir şebeke analizörü hioki 3196 ile yapmaktayız.Uygulamada da o basit dediğiniz pens ampermetreler haricinde kondansatör akımını ölçme şekli yoktur.

14- Röle üreticisiniz diye havalardasınız diye bir üslup kullanmışsınız.Firmamız üretiyor ama biz birebir pano başında uygulama yapan kullanıcılarımıza destek veriyoruz.Kael de 6 senedir çalışıyorum ve senede 200 sorunlu işletmeye gitmiş toplamda 1200 işletme yapar.
Ayrıca herfazı ayrı kompanze eden röleyi ilk biz çıkardık ve bunun üstünden 4 sene geçti.Neyse beni ve kaeli tanıyan tanıyor zaten.
Tan fi= Q/p dir.Herkes fatura hesabı yaparken bu formülü kullanır.Bir tek siz bilmiyorsunuz herhalde.

13.Bu maddeye yorum bile yapmaya gerek duymuyorum benim yazdıklarım ile sizin söylediklerinizin alakası yok.
Ayrıca neyi nereye yazacağımı sizden öğrenicek değilim istemiyorsanız okumazsınız yorumlarımı olur biter.

Lcd var lcd var 5 dolarlık lcd koyucak olsak maliyetten bahsetmezdik hatta lafını bile etmez şimdiye kadar 10 defa çıkartırdık.
Ama bekleyin sizide kırmıyıp lcd li bir röle üretiriz.

syn serkut43 minimum alma çıkarma zamanı kondansatör öğrenme devrede iken 2 sn dir.Kondansatör öğrenme kapatıldığında 1 sn dir.Ama 8 sn altına inilmesi kondansatör kontaktörü ve deşarj bobini kullanılmadığı durumlarında önerilmemektedir

sizin firmanızla alıp verememe durmum yok, dikkat ederseniz kişilerle değil fikirlerle uğraşmak lazım,
eğer oraya o yazıyı yazdıysanız eleştiriyede açık olmanız gerekirdir ama ne yazıkki siz bunu yapamadınız, merak etmeyin bir daha ileti yazmayacağım

syg 2008 çok dogru soylemişsin bırakın baskları ogsun kendiniz ogmesi bi şey ifade etmez bide syg 2008 sitem etmeyin gerçekleri yazmaya devam

arkadaşlar yaklaşık 9,5-10 aydır kompanzasyon işi yapıyorum ve bir sürü yerde rölelerle içli dışlı oldum ben bu tecrübeme dayanarar entes rg3 serisi(12C ve 12CS) röleyi son nokta olarak gördüm bence çok iyi bir röle.bn sadece ENTES diyenlerdenim... TAVSİYEMDİR... iyi çalışmalar

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri