zaman rölesını devreden cıkaran kumanda şeması buyrun

Star stop bağlamak istiyorum şöyle bir şey var ustam kafama o takıldı elektrik kesintisinde elektrik geldiğin de tekrar devrenin kendisi çalışyormu

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
@efsane04 devre üzerinde start - stop butonu alduğu tahtirde elektirik gidip geldiğinde direk devreye girmez.
Yeniden el kumanda etmen gerekiyor.

Bir arkadaş söylemişti forumda star t yaptığında çalışacak elektrik kesilip geldiğinde çalışacak pako şalteri manuel konuma aldığında tekrar startlanabilecek heralde böyle bir şey yok ustam yanılmış o arkadaş

@efsane04 kumnda devresine pako şartel bağlandiği zaman ve konumu açık iken elektirik gidip geldiğnde direk devreye girer.
Lakin kumanda devresine start-stop bağlarsaniz elektirik gidip geldiğinde yeniden el ile kumnda etmek zorundasiniz.

@efsane04 senin yıldiz-üçgen devresinde zaman rölesini devre dışı birakmak istediğin devre şemasinda zaman rölesinin devre dışı birakabilmek için üçgen kontaktörün nc ucundan geçirmek gerekiyor. Ozaman zaman rölesi devre dışı kaliyor.
Ama şöyle bir durum var Zaman rölesi devre dışı kaldiği zaman üçgen kontaktörü devreden çıkıyor ve kumanda sistemi duruyor. Onun için 2 bir zaman rölesi laizm demişti.
Ama şöyle bir olanak var Üçgen kontaktörüne mühürleme yaparsan tek zaman rölesi ile kumandayi kurabiliyorsunuz.

Son düzenleme:
220 verdim test etmek için çalışmadı niye çalışmadı bilmiyorum heralde 380 v çalışıyor

@efsane04 220V ile sadece kumanda devresini kontrol edebilirsiniz. Güç devresine kontrol etmek için
380 V enerji vermeniz gerekiyor.

Anladım abi şimdi ana kontaktör devredeydi test edim dedim yıldız çekmedi zannedersem zaman rölesini çok fonksiyonlu kullanmadım ondan

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri