zaman rölesını devreden cıkaran kumanda şeması buyrun

TEK YAPACAGINIZ KABLOLARI TAKIP EDEREK RASTGELDIGI YERLERE BAGLAMAK

Ekli dosyalar

• 04VNzD.png
    04VNzD.png
    8.9 KB · Görüntüleme: 32
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
@mustafacamci1977 size bir şey sormak istiyorum. Paylaşmiş olduğunuz şemada üçgenin kontak ucu kendini çektiği zaman Zaman rölesini devre dışı bırakacak. Burayada normal.
Ama Zaman rölesi devre dışı kaldiği zaman üçgen kontaktörü devreden çıkmayacak mi ?
@efsane04 arkadaşimiz bu tür çizimlerden anlamiyorum demişti. Görsel şema olarak çizmeniz lazim ki üçgen kontaktörü sürekli devrede kalmasi gerekiyor ozaman ne yapmayi düşünüyorsunuz ?

devreyı kurun
ucgen kontaktoru zaman rolesı tarafından muhurlendıkten sonra devreden cıkıyor
zaman rolesının com ucu dıger normal devredekı gıbı degıl
inceledıgınızd farkedeceksınız

bu devreyı defalarca yaptım
yaptıgım cızıme gelınce net ortamındakı en anlasılır cızım olduguna emın olabılırsınız
gorsel cızımden pek farkı yok tek dıkkat edılecek husus kabloları takıp ederek baglantının yapılkması hepsı bu

@mustafacamci1977 kumanda çiminize saygım var. doğrudur defalarca yapmışsınızdır. ama demek istediğim bu şemada Üçgenin kontak ucundan zaman rölesini bobin ucunu beslediniz taktirde. Ve üçgen kontaği kendini çektiği zaman zaman rölesini devre dışı bırakacak. Buraya kadar doğru ve sıkıntı yok.
Şöyle bir olanak vardir. deidğiniz gibi üçgen kontağına mühürleme yapilirsa devre şemasi tamamdir.
Lakin mühürleme yapılmadan devre şemasi isteniyorsa ne yapacaksiniz :D

@mustafacamci1977 kumanda çiminize saygım var. doğrudur defalarca yapmışsınızdır. ama demek istediğim bu şemada Üçgenin kontak ucundan zaman rölesini bobin ucunu beslediniz taktirde. Ve üçgen kontaği kendini çektiği zaman zaman rölesini devre dışı bırakacak. Buraya kadar doğru ve sıkıntı yok.
Şöyle bir olanak vardir. deidğiniz gibi üçgen kontağına mühürleme yapilirsa devre şemasi tamamdir.
Lakin mühürleme yapılmadan devre şemasi isteniyorsa ne yapacaksiniz :D
elbet onada bır yol bulunur
lakın ondan once neden muhurlemesız bı yol ıstenısın ? onun cevabı lazım bana
mantıgı ne ?
beyın jımnastıgı yaptırmakmı ?

@mustafacamci1977 galib akonular karişti :)
@efsane04 arkdaşımızzaman rölesini devreden çıkartan yıldız üçgen devre şemasi istemiş. Ben konu üzerine konuşuyordum. sizin paylaşmış olduğunuz konu ile alakadar değilim.

Sayın reaksiyon ustam sagol teşşekkür ederim start stop ve pako şalter bağlantısı nasıl olacak

@efsane04 sen yıldiz-üçgen devresini nasil kumanda etmek istiyorun ?
pako şalter , şamandira , start - stop hangisi ?
Bunlarin herhangi birisini kumnda devresine bağlaman yeterlidir.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri