Zam

Kazık köküne kadar girmiş, nasıl 2 mm geri çekeriz diye uğraşıyoruz.
Benimki sadece iyi niyetli bir tavsiye. Maksat bildiğimizi paylaşalım belki birileri faydalanır. Kendinizi çekmek zorunda hissetmeyin. Öyle bir zorunlulukta yok zaten.

Başkana yanlış veri vermiş olmalılar. Geçen yıl 200 TL gelen fatura şuanda 450 Tl değil 350 TL gelecek. Şimdi bunu yazdık diye yine iğneleyici cevaplar gelir.
Tuhaftır birşeyler paylaşıyoruz ama yazdıklarımı doğru düzgün okumadan neye cevap verdiğimi bilmeden sanki zamı ben yapmışım, hoşuma gidiyormuş gibi yanıtlar veriliyor.

Gosterdiginizi iddia ettiğiniz iyi niyeti keşke bizi yönetenlerden de talep edebilseydiniz.
Etmediğimi nereden biliyorsunuz yahu? Biz tanışıyoruzda benim mi haberim yok? Öyle bir yazmışsınız ki benim yıllardır ahbabımsınızda beni tanıyorsunuz. Siz benim siyasi düşüncemi biliyor musunuz? Neye dayanaraktan böyle bir ithamda bulunabiliyorsunuz? Lütfen kafanızda oluşturduğunuz fikirlerle insanları yargılamayın.
Birşey iddia ettiğimde yok. Elimdeki verileri kullanarak hesaplama yapmışım ve belki birilerinin işine yarar diye paylaşmışım ama bunda bile bir art niyet arıyorsunuz ya pes doğrusu!

sayın @otohat, sayın @tamer_gs lütfen birbirimizi burada ısırmayalım, gidişat kim iyi diyorsa bu ülkede yaşamıyor. adamların küpleri bir türlü dolmadı, aldıkları her güzel kararla bizleri biraz daha batağa itiyorlar. siyasetin bile b*kunu çıkardılar. muhalefet beceremiyor muhalefet yapmayı, 3-5 kişi üzerinden siyaseti yürütüp kurtarmaya çalışıyorlar. sizler hiç pazarlık yapıp muhalefet kalesi olan bir ilçenin, iktidarın eline verildiğini gördünüz mü? ben gördüm. peki bu ülkeyi satmış batırmış bir adamı, iadeyi itibar deyip yücelten birilerini hatırlıyor musunuz? ben hatırlıyorum. adamlara hiç kızmayalım bakın ne güzel yol yapıyorlar. yapacağımız şey, sandık başında olsun. bu ülkenin % 99'u müslüman adalet var laiklik var diyoruz, ben de o % 1 lik kısımdayım diyorum beni dışlıyorsunuz. bizlerin yaptığı en büyük hata nedir biliyor musunuz? kendimizi ifade ederken, bazen eksik kalıyoruz. sizler bilale anlatır gibi yapsanız bile, benim gibi kalın kafalılara bir de alt yazı geçmeniz gerekiyor. sağlıcakla kalınız. şimdi ben kara kara değil içim ferah olarak alacağım zamlı maaşımı paralarını hangi leyla'ya basacağım onu düşünüyorum.

sayın @otohat, sayın @tamer_gs lütfen birbirimizi burada ısırmayalım, gidişat kim iyi diyorsa bu ülkede yaşamıyor. adamların küpleri bir türlü dolmadı, aldıkları her güzel kararla bizleri biraz daha batağa itiyorlar. siyasetin bile b*kunu çıkardılar. muhalefet beceremiyor muhalefet yapmayı, 3-5 kişi üzerinden siyaseti yürütüp kurtarmaya çalışıyorlar. sizler hiç pazarlık yapıp muhalefet kalesi olan bir ilçenin, iktidarın eline verildiğini gördünüz mü? ben gördüm. peki bu ülkeyi satmış batırmış bir adamı, iadeyi itibar deyip yücelten birilerini hatırlıyor musunuz? ben hatırlıyorum. adamlara hiç kızmayalım bakın ne güzel yol yapıyorlar. yapacağımız şey, sandık başında olsun. bu ülkenin % 99'u müslüman adalet var laiklik var diyoruz, ben de o % 1 lik kısımdayım diyorum beni dışlıyorsunuz. bizlerin yaptığı en büyük hata nedir biliyor musunuz? kendimizi ifade ederken, bazen eksik kalıyoruz. sizler bilale anlatır gibi yapsanız bile, benim gibi kalın kafalılara bir de alt yazı geçmeniz gerekiyor. sağlıcakla kalınız. şimdi ben kara kara değil içim ferah olarak alacağım zamlı maaşımı paralarını hangi leyla'ya basacağım onu düşünüyorum.
Ustacım inan öyle bir niyet içinde değilim ama benim yazdıklarımı doğru düzgün anlamadan sanki ben bir siyasi partinin yaptıklarının destekliyorum algısı oluşmuş olmalı ki @tamer_gs arkadaşımız bana böyle bir cümleyi kurabiliyor. Benim desteklediğim şey yenilenebilir enerji kaynaklarından enerji üretiminin artmasına vesile olan bir mekanizmaydı. Bunu hangi partinin yaptığının hiçbir önemi yok bu uzun vadede ülkemize yararlı olacak birşeydir kim getirse desteklerim.Birçok arkadaşın belkide ilk defa ismini duyduğu YEKDEM hakkında yeterli bilgi sahibi olmadan, mekanizmanın nasıl işlediğini bilmeden verdikleri cevapları düzeltelim derken birileri bizi bir siyasi partiye etiketliyor! Mekanizmayı desteklemek=siyasi düşünceyi desteklemek anlamını çıkarıyor. Birileri kalkıyor koyun videosu paylaşarak aklınca mesaj verdiğini sanıyor. Burada kime mesaj verilmek isteniyor konuda cevap verenler arasında zammı savunan kimse mi var? Olmadığına göre böyle bir videonun ne anlamı var!
Lütfen bilmeyenler önce konu hakkında fikir sahibi olsun sonra desinki bak burada hatalısın, bizde diyelim ki evet haklısın arkadaş.

sanayi elektriğine , doğalgaza , akaryakıta fahiş zammın bence gerçek amacı üretimi kısmak pahalılandırmak ve işsizliği yoksulluğu artırmak. bir çok kişi farkında değil son yıllarda gübreye yapılan %1000 e varan zammın amacı da insanları aç bırakmak.
2019 da pandemiyle başlayan senaryonun bir parçası.
2022 vatandaş için çok zor geçecek.

Forum istatistikleri

Konular
128,345
Kullanıcılar
450,188
Son üye
adryx

Yeni konular

Geri