Yeraltı Trafo Merkezleri

Arkadaşlar yeraltı trafo merkezi tasarımı ve yeraltı trafo merkezleriyle ilgili yerli veya yabancı dilde(ingilizce)kaynağa ihtiyacım var.Elinde bulunan arkadaşlar paylaşabilirlerse çok memnun olacağım.Acil lazım...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
www.tedas.gov.tr adresindeki kaynaklar/yayınlar/malzeme yönetim Dai.Bşk/teknik şartname/bölüm 3
teki Türkçe bilgilerden yararlanabilirsiniz.

hannibal balca kardes bende yıldız elektrik mühendisliği son sınıf öğrencisiyim bitirme tezimin konusu yer eltı trafo merkezleri.hnüz arastırmaktayım konuyu. senden ricam yer altı trafo merkezleri hakkında bilgi edindiysen bana yardımcı olurmusun.mail adrsim *****@mynet.com

Forum içerisinde email adresi yazmak yasaktır. Email adresinizi özel mesaj yolu ile yazabilirsiniz.

Düzenleme: Roboelektronik

Yer altı trafo merkezleri derken, hücrelerden mi bahsediyorsunuz yoksa daha farklı birşey mi.

evet mmmh hücrelerle donatılmış beton köşklerde denilebilir.

güzel soru.tabi bi sürü elemanı var siz diyorsunuz ki her elemanın ayrıntısına girecek misiniz.bu ,çalışma sonunda belli olacağı için yani her kaynak değerlendirilip bir sonuç kaynaklara göre belirleneceği için kaynak ayrımı yani bilgi türü ayrımı yapmıyorum.bir mmmh hücre kaynağınada sadece oradaki bir torodial trafo kaynağınada(civata somun gibi arıntılarada geregk yok tabi:))bunlar işime yaramıyor ki demem.teşekkürler ilginize.

BU TİP TRAFOLARLA ALAKALI HESAP İÇERİKLİ BİLGİ NASIL BULABİLİRİM?

trafo teknik şartnamelerle ilgili yazısı olan varmı arkadaşlar şimdiden teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri