Yeni bir elektrikçi

mozcengel

Üye
Merhaba arkadaşlar ben 6 yıldır yaptığım bakımcılık hayatımdan sonra kendi işimi kumak üzere bir dükkan açmayı düşünüyorum.Elektrikçi arkadaşlardan ricam ilk açılacak bir dükkanda olması gereken temel malzemeler nedir.Ve birde tahahüt işinde fiyatları nasıl hesaplıyorsunuz.Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

Dostum bence bu kriz ortamında bunu düşünme zati inşaatlar durdu 3-5 servis işiyle ne para kazanılır nede dükkan döner.Malzeme satışınıda marketler öldürdü bence sen eski işne devam et

canerland arkadaşıma katuılıyorum taahhüt işi tek basına yapılmaz en az yanında iki elemanın olacak ve mecbur bide araba elemanların maaşı sigortası derken sana sadece dükkan maasafı 3000 bın liraya cıkacak ve suan bir krız ortamı var malum iş verenler hep işlerini ya cok uzun vadeli yaptırmak istiyorlar yada cok uzun vadeli çek veriyorlar
bunların altından kalkarım yaparım diyosan hiç durma ama ban sorarsan eğer işine devam et derim çünkü dükkan işletmek esnafolmak sanıldıı kadar kolay olmayan bir
uyras vergisi stopajı dükkan kirasıı arabanın benzin parası ve daha saymadığım onca sorun
bence sen gene bakımcılığa devam et canını bosu bosuna sıkma derim

Arkadaşlar ben dükkanı tuttum bile kriz filan yapcak bişey yok allah utandırmasın diyip giricez artık nasip diyecez.

mrb arkadaşım.öncelikle açacağın dükkan hayırlı olsun.allah utandırmaz insaallah.öncelikle taahhüt işi yapmayı düşünüyorsan sana gereken malzeme liste fıyatları.stand ve bunu gibi şeyler.sen krize aldanma bu geçıcıdır.bi işi başarmak için cesaret şart.kriz olabilir............fıyatlar sorti ve birim üzerinden hesaplanır elinden geldiğince işleri malzemeli almaya bak......müşterilerine karşı sorumluluğunu unutma.müşteri işinin zamanında bitmesini ister............

Teşekkürler arkadaşlar hayırlısı şimdi dükkanın içinde yapılması gereken bir kaç iş var onlarla uğraşıyorum sonra mal almaya başlıycam fakat ilk etapta dükkana ne gibi malzemeler almalıyım tavsiyeleriniz benim için önemli....Yardımcı olursanız sevinrim hatta toptancılık yapan arkadaşlarla diyoloğa geçebiliriz burdan..

arkadaşım dükkan sanayidemi yoksa mahalledemi

öncelikle hayırlı olsun dostum bende haziranda açtım ama bu ay sonunda iflas yüzünden kapatıyorum umarım sonun benimki gibi olmaz... öncelikle dükanına en çok satılabilen malzemeleri koy derim ben sana benim ilk aldıklarımı listeleyim...
ampül gurubu özellikle tassarruflu olanlardan çoğunlukla e 27 olsun
aplik gurubu duvar ve tavan plastik olanlardan gerçekten çok gidiyo
anahtar, priz,tv,telefon prizleri malum hangi firmayla çalışıcaksan onlardan koy ve tabi sıvaüstü olanlarındanda al, bulabilirsen mutlaka stand al.
küçük ev alatleride koymanı tavsiye ederim (katle,ütü,vantilatör,ayaklı soba vs...)
şalt grubu olmalı kaçakım, her amperden w-otomat fln
uzatma kabloları, dii erkek fişler, kroşe,küçük avizeler vs...
kablo grubu özellikle 3x2,5 ttr çok gider, cat3,cat5, rg56,rg6 gibi kablolar
starter,kapı zili,zil trafosu,spot,ve sensörlü armatürler ve tij takım tavsiye ederim iyi satılıyo
sonra elektrikli sohben,analog anten de koyabilirsin onlarda çok satılıyo
şimdiden ayırlı işler sana allah utandırmasın...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri