Yem karma makinasına uzaktan kumanda yardım

Merhaba arkadaşlar ben yem karma makinasına uzaktan kumanda takmak istiyorum bunun için remco marka bir nodül aldım ama yem karma makinası çok karmaşık olduğu için cihazı takamadım yardımcı olurmusunuz rica etsem
8C53A75C-1192-4D99-B5E8-C6FE29E99551.jpeg
8C53A75C-1192-4D99-B5E8-C6FE29E99551.jpeg
669E7192-7A67-4711-915A-86F82FA7FDE7.jpeg
image.jpg
image.jpg

Ekli dosyalar

• DBF0473A-B508-4A9B-8216-078CAFA9CB24.jpeg
    DBF0473A-B508-4A9B-8216-078CAFA9CB24.jpeg
    488.7 KB · Görüntüleme: 7
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
makinanız yıldız üçgen çalışıyor aldığınız remco modlün çalışma prensibi nasıl sadece tetiklememi yapıyor yoksa kalıcımı bu önemli tetikleme yapıyor ise iki adet röle kullanıp birini panonuzun kapağında bulunan iki tane buton var rölelerden birini start için birinide stop için kullanmanız yeterlidir tabiki start butonu paralel stop butonuda seri bağlandığını unutmamak lazım kolay gelsin röleleri bu prensibe göre bağlaman lazım

modülünüzün rölesi kalıcı çalışıyor ise start stop butonlarına göre kumanda etmeniz gerekiyor yani modülünüzden sürekli stop ve start için çıkış vermemesi lazım

Son düzenleme:
makinanız yıldız üçgen çalışıyor aldığınız remco modlün çalışma prensibi nasıl sadece tetiklememi yapıyor yoksa kalıcımı bu önemli tetikleme yapıyor ise iki adet röle kullanıp birini panonuzun kapağında bulunan iki tane buton var rölelerden birini start için birinide stop için kullanmanız yeterlidir tabiki start butonu paralel stop butonuda seri bağlandığını unutmamak lazım kolay gelsin röleleri bu prensibe göre bağlaman lazım
Cevapladığınız için çok teşekkür ederim ama fazla bi bilgim yok bir şema ile gösterme şansınız varmı sadece tetikleme yapıyor bu cihaz galiba çünki bir ışığa taktığımda kumandaya basıyorum ışık şip şak açılıp kapanıyor basit bir şema ile gösterirseniz çok dua ederim☺️

Cevapladığınız için çok teşekkür ederim ama fazla bi bilgim yok bir şema ile gösterme şansınız varmı sadece tetikleme yapıyor bu cihaz galiba çünki bir ışığa taktığımda kumandaya basıyorum ışık şip şak açılıp kapanıyor basit bir şema ile gösterirseniz çok dua ederim☺️
sadece tetikleme yaptığından eminmisin bir lamba üzerinde test eğer tetikleme yapıyorsa iki röle ile çözersin test et sana ona göre şema çizeyim

sadece tetikleme yaptığından eminmisin bir lamba üzerinde test eğer tetikleme yapıyorsa iki röle ile çözersin test et sana ona göre şema çizeyim
Ettim yani motor çıkışlarına lamba bağladım elektirik verdim kumandaya bastım ışık yandı söndü demekki sadece tetikleme yapıyo
Ettim yani motor çıkışlarına lamba bağladım elektirik verdim kumandaya bastım ışık yandı söndü demekki sadece tetikleme yapıyo
Abim bu şekilde yaptığımda ışığa sürekli elektirk gitti ama tek taktığımda sadece tetikleme yapıyor ama bi küçük kabloyla atlama yaptığımda sürekli elektrik gidiyo anlamadım sadece tetikleme mi yapıyor yoksa süreklimi veriyor
image.jpg

Son düzenleme:

Abim bu şekilde yaptığımda ışığa sürekli elektirk gitti ama tek taktığımda sadece tetikleme yapıyor ama bi küçük kabloyla atlama yaptığımda sürekli elektrik gidiyo anlamadım sadece tetikleme mi yapıyor yoksa süreklimi veriyorEkli dosyayı görüntüle 56650
kutu içinde şema çıkmadımı yanlış bağlıyorsun sanki röle çıkış uçları belirlemek gerekiyor

Bir çıkış start butonuna (*) bir çıkış stop
butonuna.
Ortak uçlar da start-stop
ortak ucuna. Fakat polarite kısmına
dikkat etmek lazım. Kumanda çıkışı
kuru kontak mı?

(*)Stop için bir röle ilave edilir. Kapalı kontağı
stop butonuna seri girer.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,159