Yıldızdan üçgene geçişte sigorta atıyor

Anot00326

Üye
Yıldızdan üçgene geçişte sigorta attırıyor yıldız kontaktöründen iki fazı yer değiştirdim yine sigorta atıyor sebeb açil yardımcı olurmusunuz lütfen

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Yıldızdan üçgene geçişte sigorta attırıyor yıldız kontaktöründen iki fazı yer değiştirdim yine sigorta atıyor sebeb açil yardımcı olurmusunuz lütfen

Yıldız kontaktorunden iki fazi degismeniz sorunu cozmez muhtemelen motor uçları karıştı üçgen bağlantı ucunu ölçü aleti ile tespit ederek sorunu çözebilir siniz

Motor iki faza kalıyor olabilir (sigortayı kontrol edin) eğer sargı uçlarını yer değiştirmişseniz yine de motor iki faza kalıyor olabilir sargı uçlarını kontrol ede ede girmeniz daha sağlıklı olur.

Sigorta atıyorsa yıldız ve üçgenden gelen kabloları kontrol et faz çakışması yapıyorsun.

Bu konuyu inceleyin lütfen resimde 6 farklı bağlantıdan sadece ikisi doğru şekilde çalışır diğer 4 bağlantı hatalıdır.Bağlantıda yapılan en temel hata üçgen bağlantının gerçekleştirildiği kısımdır.Ben prensip olarak üçgen ve M kontaktörünün köprüleri üzerinden yapınca daha rahatmış gibi geliyor bana başka uygulamalarda ise bu atlama birebir düz bağlanıyor motor uçlarında üçgen yapılıyor.Her iki şekilde de yıldız üçgen çalışır sıkıntı olmaz.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/yıldız’dan-üçgene-geçince-şalter-atıyor.124249/#post-797670

Son düzenleme:

Motor,bobinaj işlemi geçirdi ise,uçlar karış-
mış olabilir.

Ekli dosyalar

• SARGI UCU BULMA.pdf
    77.1 KB · Görüntüleme: 27
N S kutuplarının döner manyetik alanın meydana getirmeyip kutuplar arasında zıtlık olabılır. vibrasyon sarsıntı tıtremede meydana gelebılır

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri