Yıldız’dan üçgene geçince şalter atıyor

Merhaba arkadaşlar herkese kolay gelsin. Benim Bi sorum olacak. 55 kW motorum boşta çalışırken Yıldız’dan üçgene geçince şalter atıyor. Motorun üzerinden kabloları boşa çıkarıp denediğimde Kuman’da sistemi normal çalışıyor.Yıldızdan üçgene geçme Zaman nıda yeterince uzun. Motor yeni sargıdan geldi. Sizce sorun ne olabilir.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba arkadaşlar herkese kolay gelsin. Benim Bi sorum olacak. 55 kW motorum boşta çalışırken Yıldız’dan üçgene geçince şalter atıyor. Motorun üzerinden kabloları boşa çıkarıp denediğimde Kuman’da sistemi normal çalışıyor.Yıldızdan üçgene geçme Zaman nıda yeterince uzun. Motor yeni sargıdan geldi. Sizce sorun ne olabilir.

Yıldızdan üçgene geçince bağlantı hatası yapılmışsa motor iki faza kalıp sigorta attırabilir.Çözüm olarak yıldız üçgen şemasını karşınıza tek tek bağlantıları kontrol etmelisiniz.

yıldız üçgen.jpg

Resimde kırmızı ile işaretlediğim kısımda dikkat edersen üçgen bağlantıda genellikle sigorta atmasında burada yapılan yanlış bağlantı sonucu hata oluşmaktadır.

Buda bağlantı hatalarını gösteren resim

yıldız üçgen bağlantı hataları.jpg

Son düzenleme:
Bencede bobinajcı uçları yanlış çıkmış görünüyor.

Sargılar zarar görmediyse yön değişimi yaparak çözebilirsiniz.

Devir yönü değişimi için,aşağıdan ve yukarıdan 2 uç aynı anda yer değiştirlmeli . Orada öyle göremedim.

Devir yönü değişimi için,aşağıdan ve yukarıdan 2 uç aynı anda yer değiştirlmeli . Orada öyle göremedim.

Devir yönü ters olsa dahi güç devresini incelersek giriş kısmından fazın değişimi sorunu çözecektir.Altan üstten değişmeye gerek yok.

Motor klemensi için uçların yapısı ve alternatif güç şeması ekte.

Sargı uçlarını kontrol için u1 ve u2 gibi ayni harfler arasını ölçün.

Screenshot_20181206-165048_1.jpg
P_20181206_164814_1.jpg

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri