Yön kontrol valf sürekli hava çıkışı

ergn10

Üye
Herkese iyi akşamlar çalıştığım fabrikada 8 barlık kompresör mevcut. Sorunumuz şu; yön kontrol valf lerinden sürekli hava çıkışı mevcut. Bir türlü kesmiyorum normal çalışma mantığında mı çalışıyor yoksa bir sıkıntımız mı var? Neler yapabiliriz teşekkür ederim şimdiden

Bobin enerji kesilmemiş olabilir.
Valf bobini takılı kalmış olabilir
Elinizdeki valf çalışma sistemi farklı olabilir.

Fabrikadaki tüm actuatorlar aynı valfler aynı ama çoğundan sarı egzos kısmından sürekli hava çıkışı mevcut buda kompresörün durmamasına sebep nasıl çözeceğim bilmiyorum caresine bulmam lazım

Valf lerin egzost kısmından sürekli hava geliyorsa actuatorlerin sızdırmazlık elemanlarına problem vardır.

Bobinle falan alakası yok..
Bir ihtimal valfleriniz arızalı (sızdırıyor)... Ama Büyük olasılıkla Pistonlarınızın keçeleri eskimiş ters tarafa hava kaçırıyorlar o havada dönüp valfin tahliye çıkışından (sarı egzoz dediğiniz çıkışlar) çıkıyor...
ÇÖZÜM..
Sağlam olduğundan emin olduğunuz bir valf alın. Kaçıran valflerle değiştirerek deneyin... Kaçırma kesilirse problem valftedir... Kaçırmaya devam ediyorsa pistondan kaynaklanıyordur.. Piston ölçülerinize uygun tamir takımı alarak iç kısımlarını (conta, keçe) değiştirebilirsiniz.

Bobinle falan alakası yok..
Bir ihtimal valfleriniz arızalı (sızdırıyor)... Ama Büyük olasılıkla Pistonlarınızın keçeleri eskimiş ters tarafa hava kaçırıyorlar o havada dönüp valfin tahliye çıkışından (sarı egzoz dediğiniz çıkışlar) çıkıyor...
ÇÖZÜM..
Sağlam olduğundan emin olduğunuz bir valf alın. Kaçıran valflerle değiştirerek deneyin... Kaçırma kesilirse problem valftedir... Kaçırmaya devam ediyorsa pistondan kaynaklanıyordur.. Piston ölçülerinize uygun tamir takımı alarak iç kısımlarını (conta, keçe) değiştirebilirsiniz.
sıfır valf ile kaçıranları değiştirdim sonuç aynı sanırım ikinci dediğiniz olabilir. Piston dediğiniz actuatur değil mi?

Valfleri Actuator de kullanmışsanız evet ondan kaynaklanıyordur... Ben Pistonlarda kullanıldığını düşünerek yazmıştım.

Valfleri Actuator de kullanmışsanız evet ondan kaynaklanıyordur... Ben Pistonlarda kullanıldığını düşünerek yazmıştım.
Kaçak olan yerlerde hep actuatur var. Pistanlarımızda şimdilik kaçak yok :D Actuatur tamiri kolaydır değil mi standart bir atölyede yapabilir miyim? teşekkürler

Maalesef hiç yapmadım.. Ama zor olmasa gerek.
Öncesinde Pnömatik malzeme tedarikçinize bir sorun isterseniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri