wi-fi uzatma kablosu hk

mesemuze

Üye
ben gemide calışıyorum ..ust guvertede dısardan wi-fi yayını albiliyofum fakat alt guvertede yani denizin dibinde kalan kısınmda wi-fi cekmiyor. laptoba harici wi-fi anten aldım onu ustguverteye bıraktım kablosunu alt guverteye indirdim yaklaşık 20 m lik bir kablo ile . anten usbgirişinden aldıgı 5 v la calışmakda bende alt guverteye giden telefon kablosunu iptal ettim (2 li bir kablo) 5 v u yukarıdaki pc den aldım data kablolarını assağıya yolladım ordan laptopa bagladım fakat anteni görmedi ...

soru: acaba kablo cokmu uzun ..20 m mesafeden gelen akımın baska bişeyden etkilenmesi mumkunmudur.. baska bir cozum yolu onerecek olan varmı...?tesekkur ederim

Usb kablosunun uygulamada uzatmak amacıyla kullanılan uzunluğu en fazla 5 mt. olabilir.5 mt.den sonra taşıdığı sinyalde hatalar,5 volt gerilim değerinde fazlaca düşme olduğu için,daha uzaktaki cihazların çalıştırılmasında kullanılamaz.Antenin 5 volt ile çalıştığını ifade ediyorsunuz.Eğer usb kablosu besleme amaçlı ve 5 mt.'den daha uzunsa,anten beslemesine net 5 volt gidemez,bu yüzden eğer usb kablosu çok uzunsa antenin etkin menzili(Wi-fi) çok kısalabilir,ya da anten kısmı etkin olarak da çalışmayabilir.Kolay gelsin.

Peki nasıl bir uygulama yapabilirim ..daha uzağa iletmek amaçlı bir yukseltec veya donanım tarzı biseyler varmı.

arıya bir tane access point koy hiç bir sorun kalmaz anten seni uğraştırır[h=3][/h]

tıp-lınk alın 75 tl cıvarında,her yerde ceker, kabloya gerek kalmaz..

Hayır 2 lı telefon kablosu ile uzattım aşağıya.beslemesini yukardan verdim ..

anten degil . bir cihaz usb girişli kibrit kutusu gibi 2 tane anteni var

Piyasada Repeater mod destekleyen bir access point (hatta kablosuz modem bile olabilir) ile bu işi çözebilirsiniz. Dışarıdaki kablosuz yayını daha da kuvvetlendirerek alt güverteden internete bağlanabilirsiniz. Uzun USB kablosu gerilim düşümünden dolayı sorun yaratacaktır. TP link marka ürünler bu konuda ideal.

Airties Modem'e TP-Link WA501G Repeater Bağlamak
Access Point – Repeater Kurulumu « synopsis

Kurulumu ile ilgili bir kaç link paylaştım, Google da aratırsanız birçok sonuç bulabilirsiniz. Kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,433
Kullanıcılar
450,357
Son üye
jihad_horan

Yeni konular

Geri