vinçler için aşırı yük limitörü

arkadaşlar bana çok acil vinçler için aşırı yük limitörü lazım nereden bulabilirim acaba yardımcı olursanız sevinirim
yalnız ben şu an yunanistandayım onun için yunanistanda bayisi olan bir firma olursa daha iyi olur. telefonu veya internernet adresi olabilir.
ilginiz için şimdiden teşekkür edrim .

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
calıstıgım fabrıkada yeni kurulan uretım hattına abus vınc aldık pano ıcınde moturun cektıgı akımı olcerek yuk mıktarını bulan bır cıhaz takmıslar bunun yenı modellerde oldugunu soyledıler

bahsettıgım cıhaz kırmızı cızgı ıcınde.abusun kontrol panosu

aradığın şey loadcell olabilirmi.vinç için iki tip loadcell vardır.halat tipi ve mil tipi loadcell.halat tipinde sağdece kontak alabilirsin mil tipinde ise kontak çıkşı 0-10V ve 0-20 mA çıkışlı olanları vardır.hangisini istiyorsan seçebilirsin.biz esit marka loadcell kulanıyoruz ama orada bayisi varmı bilmiyorum.www.esit.com.tr adresine bakabilirsin.kolay gelsin

klax ' Alıntı:
calıstıgım fabrıkada yeni kurulan uretım hattına abus vınc aldık pano ıcınde moturun cektıgı akımı olcerek yuk mıktarını bulan bır cıhaz takmıslar bunun yenı modellerde oldugunu soyledıler
sayin klax onu kullnamayacam cunku panomda bos yer yok ilgilendigin icinde sagol

glf ' Alıntı:
aradığın şey loadcell olabilirmi.vinç için iki tip loadcell vardır.halat tipi ve mil tipi loadcell.halat tipinde sağdece kontak alabilirsin mil tipinde ise kontak çıkşı 0-10V ve 0-20 mA çıkışlı olanları vardır.hangisini istiyorsan seçebilirsin.biz esit marka loadcell kulanıyoruz ama orada bayisi varmı bilmiyorum.www.esit.com.tr adresine bakabilirsin.kolay gelsin
sayin glf senin dedin olabilir bana kontak cikisli lazim olacak daha isimi gorur insaallah burada bulabilirim

sayın klax göndermiş olduğunuz resimdeki cihaz bir tür akıllı röle de denebilir.Vira-mayna kontaktörlerinin yanında mevcut.Başıma şöyle bir şey geldi bu cihazla ilgili olarak.Vincin beslemesini TB akım alma arabası ile sağlanıyordu.Önceki vardiyada arkadaşların değişirdiği akım alma arabası yanlış takma sonucu yanınca bende değiştirmek zorunda kaldım ve değiştirdikten sonra vince enerji verip de devreye almak istediğimde ana kontaktörü çektiremedim.Resimdeki cihazın bir tür korumaya geçip kontak çıkışını vermediğini saptadığımdan kontağı jumperlayıp vinci çalıştırmak zorunda kaldım.O zamandan bu zamanada bu şekilde çalışmakta.Elimde de bu cihzın programı yada kullanımı konusunda hiç bir döküman olmadığından jumperi sökmeden hala çalışıyor sorunda şimdilik yok.Başınıza bu tür bir şey gelirse bilginiz olsun istedim

klax ' Alıntı:
bahsettıgım cıhaz kırmızı cızgı ıcınde.abusun kontrol panosu

bu cihazdan bize yeni gelen abus monorayın üzerinde de var. ama henüz montajı yapılmadı. yük fazla olunca devreyi açması güzel. kullanan arkdaşlar varsa sorun çıkarıp çıkarmadığını paylaşabilirlerse memnun olurum.

biz vinçlerde limit siviçlere ağırlık olarak yuvarlak top teşklinde bir demir parçası yapıyoruz ve halat da onun içinden geçiip kaldırmada kontrol olarak kullanıyoruz.Sanırım bu malzemede sadece ve sadece ağırlık belli bir tonaja geçtiyse kaldırmasın diye kaldırma kontaktörüne konulması lazım.
Ayrıca abuslarda kaldırma ve indirme için halat boyuyla alakalı siviçlerde vardır.Halat değişimlerinde bunlarında ayarlanması gerekir.

merhaba arkadaşlar konuyu biraz saptıraCAM AMA BENİM AKLIMA BİR ŞEY TAKILDI .YÜK MOTORUNUN ÇEKTİĞİ AKIMI BAZ ALARAK YAPILAN TAHMİNİ TARTIM SİZCE NE KADAR SAĞLIKLI OLABİLİRKİ.ÜSTELİK BU UYGULAMAYI DÜNYACA TANINAN BİR FİRMA PANOSUNDA KULLANIYOR.BANA AÇIKÇASI AMATÖRCE GELDİ.ÇÜNKÜ DAHA DÜN 5.5 KW'LIK BİR MOTOR HİÇ YÜKE BİNMEDİĞİ HALDE FAZLARDAN BİRİ 25 AMPER ÇEKİYORDU VE BU BİR ARIZAYDI .YANİ ANLATMAK İSTEDİĞİM ŞU;YANİ MOTOR ARIZALI İSE OTOMATİKMAN TARTINIZ ŞAŞAR GERİLİM BİRAZ DÜŞÜKSE VEYA GERİLİMDE BİRAZ DALGALANMA OLURSA MOTORUNUZDA BUNA GÖRE BİR MİKTAR FAZLA AKIM ÇEKEBİLİR VEYA AZ AKIM ÇEKEBİLİR.KOLAYKOLAY STANDART YAKALANAMAZ.DOLAYISIYLA TARTI ŞAŞAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM BENCE BU YOLLA BİR DOĞRU ORANTI KURUP İŞTE 3 AMPERE 5 KİLO GİBİ BİR MANTIK PEK SAĞLIKLI DEĞİL GİBİ

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu

Yeni konular

Geri