vavien anahtar sorunu

arkadaşlar 2 vavien anahtar düşünelim. 1. sine bastıgımzda lamba yanıyor 2. sine gittiğimizde anahtara bastıgımızda sönüyor. söndürdükten sonra tekrar 1. anahtara gittiğimizde 1. anahtar lambayı açmıyor. yani nereden kapattıysak ordan açmamız lazım. burda sorun vavien anahtar bozulmuştur diye düşünüyorum. anahtarları açtım bağlantılar doğru fakat buata bakmadım. yardımlarınız için saolun.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşlar 2 vavien anahtar düşünelim. 1. sine bastıgımzda lamba yanıyor 2. sine gittiğimizde anahtara bastıgımızda sönüyor. söndürdükten sonra tekrar 1. anahtara gittiğimizde 1. anahtar lambayı açmıyor. yani nereden kapattıysak ordan açmamız lazım. burda sorun vavien anahtar bozulmuştur diye düşünüyorum. anahtarları açtım bağlantılar doğru fakat buata bakmadım. yardımlarınız için saolun.

nereden kapadıysan ordan açacaksın diye kaide yok prensip şu istediğin yerden istediğin an açıp kapatacaksın karma yani 1 den açtıysan 2 den kapatabilirsin 2 den açtıysan 1 en kapatabilirsin veya bunları tersden oku

vavien anahtarların sağlam olduğundan emin ol ölçü aleti ile dene eğer sağlam ise

yanmayan tarafdaki anahtarın eğer kablolar renkli değilse karışmışsa orta ucu ile alt ve üst ucunu sırası ile yer değişerek dene yinede olmazsa

anahtarlarda 3 uç var 1 ci anahtarın orta ucuna faz ve diğer anahtarın orta ucunu ise lambaya götür diğer kalan uçları ise karşılıklı köprüle veya faz 2 ci anahtarda ise 1 ci anahtarın orta ucunu lambaya ver diğer uçları karıştırmadan karşılıklı köprüle lambanın diğer ucu nötr

nereden kapadıysan ordan açacaksın diye kaide yok prensip şu istediğin yerden istediğin an açıp kapatacaksın karma yani 1 den açtıysan 2 den kapatabilirsin 2 den açtıysan 1 en kapatabilirsin veya bunları tersden oku

vavien anahtarların sağlam olduğundan emin ol ölçü aleti ile dene eğer sağlam ise

yanmayan tarafdaki anahtarın eğer kablolar renkli değilse karışmışsa orta ucu ile alt ve üst ucunu sırası ile yer değişerek dene yinede olmazsa

anahtarlarda 3 uç var 1 ci anahtarın orta ucuna faz ve diğer anahtarın orta ucunu ise lambaya götür diğer kalan uçları ise karşılıklı köprüle

sayın yavuz31 cevabın için saol. buatı açmadım. ev yeni oldugu için buatı kaldırdıgımda boya kalkacak. eğer mecbur kalırsak tabiki boya kalkacak. yalnız bu durum iki anahtar için de geçerli. yani hangi anahtardan kapatırsak önce o anahtardan açmamız lazım. fakat 1. anahtardan açtık 2. anahtardan kapatabiliyoruz. 2. anahtardan açtık 1. anahtardan kapatabiliyoruz. fakat kapattıktan sonra açmaya gelince nerede kapattıysak ordan açmamız lazım.

arkadaşım koridora girdin lambayı açtın koridor sonuna gittin salona girerken söndürdün tekrar koridora çıkacaksın aynı yerden kapadığın yerden tekrar açabilirsin bunu tersinden altından üstünden nereden yaprsan yap çalışır yeterki bağlantı anlattığım gibi olsun

en azından anahtarlarda tek renk olanlar orta uca aynı renk olanlar aynı kablo olmak kaydı ile alt ve üst uca karşılıklı bağlanır yani anahtarın 1 ci ucu diğer anahtarın 1 ci ucuna 3 cü ucu diğer anahtarın 3 cü ucuna faz neredeyse o anahtarın orta ucuna lamba devresi neredeyse o anahtarın orta ucuna bağlantı doğru ve istediğin gibi kullan anahtarlar sağlamsa tabi

arkadaşım koridora girdin lambayı açtın koridor sonuna gittin salona girerken söndürdün tekrar koridora çıkacaksın aynı yerden kapadığın yerden tekrar açabilirsin bunu tersinden altından üstünden nereden yaprsan yap çalışır yeterki bağlantı anlattığım gibi olsun

en azından anahtarlarda tek renk olanlar orta uca aynı renk olanlar aynı kablo olmak kaydı ile alt ve üst uca karşılıklı bağlanır yani anahtarın 1 ci ucu diğer anahtarın 1 ci ucuna 3 cü ucu diğer anahtarın 3 cü ucuna faz neredeyse o anahtarın orta ucuna lamba devresi neredeyse o anahtarın orta ucuna bağlantı doğru ve istediğin gibi kullan anahtarlar sağlamsa tabi

tamam yavuz ustam kusura bakma seni sinirlendirdim galiba hakkını helal et. ben buatı açmadan önce neler yapabilirim diye öğrenmeye çalıştım. dediklerini harfiyen uygularım. saol varol.

tamam yavuz ustam kusura bakma seni sinirlendirdim galiba hakkını helal et. ben buatı açmadan önce neler yapabilirim diye öğrenmeye çalıştım. dediklerini harfiyen uygularım. saol varol.

yok paşam sinir yok helal olsun sende helal et ama sormayada devam et :)

Buat kapağının etrafını bıçak kontrol kalemi ile çiz. boyayı kaldırmadan rahatça çıkartabilirsin. Şemalardan anlarsan bu işini görür.
images.jpg

orta uç hariç kenardaki uçları yerdeğiştir dene slm

Böyl cihaz varmış bende yeni öğrendim "bir tık yak bi tık kapa" hani değiştirmek gerekirse... ;)Otomasyon"https://www.google.com.tr/search?q=Darbe+ak%C4%B1m+anahtarlar%C4%B1&aq=f&oq=Darbe+ak%C4%B1m+anahtarlar%C4%B1&aqs=chrome.0.57&sourceid=chrome&ie=UTF-8"]
https://www.google.com.tr/search?q=Darbe+ak%C4%B1m+anahtarlar%C4%B1&aq=f&oq=Darbe+ak%C4%B1m+anahtarlar%C4%B1&aqs=chrome.0.57&sourceid=chrome&ie=UTF-8[/URL]

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,959
Son üye
çor-man

Yeni konular

Geri