Sensörlü Tavan lambası parazit sorunu

usescrt

Üye
Arkadaşlar merhabalar müstakil evimizde merdiven otomatiğinin bulunduğu 3 tane lambamiz vardı 3 tane sensörlü armatür aldım ve değiştiririm merdiven otomatiğine gelen. Faz ve lamba kablolarını soktum ve birleştirdim

Artık eski sistem zaman ayarlı otomatik devre dışı kaldı ancak şöyle bir sorun tespit ettim şimdi bu üç lamba tek bir fazdan elektrik alıyor

Veeee

birinci lamba sensörü normal görüyor ve yanıyor merdiven çıkıp ikincisine gidince sensör görmüyor bazen yanıyor önüne gidip el kol sallayınca. Sonra ben birinci sensörün faz kablosunu soktum ve devre dışı bırakıp yürüdüm yanmayan 2 lambanın sensörü 5 mt den daha birinci basamakta beni gördü ve yandı ve stabil olarak her denemede çalıştı şimdi sorun faz yetersiz oluşumu aşağıda ana kutu var ordan bu üç lambanın fazlarını ayırmammi lazım bana bir yardımcı olsanız. 3 lamba bağlanınca sensörler saçmalıyor

sensorlerin bağlantısı doğru FAZ L YE NOTR N YE BAGLİ not elektrikci değilim anlayacağım şekilde anlatırsanız mutlu olurum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
burayı bir resimlesen kafa karışıklığı gider hiç değilse
Şimdi resimde iptal ettiğim yeri görüyorsunuz
Sadece faz ve lambaları birleştirdim şimdi altta boyalı alanda kutu var orda birleştirme yapılmış bu lambalara çünkü butona basınca bunların 3 de yanıyordu önce. Paraleller yani

Ben bu lambalara ayrı ayrı faz alsam bu sorun çözülür gibi geliyor çünkü net denedim cihazlar sağlam sensörler tek tek doğru çalısiyor ne zaman birinci lambanın önünden geçip diğerine yonelsem diğeri yanmıyor ta ki diğeri döneme kadar yada bazen çok hareket edince yanıyor
burayı bir resimlesen kafa karışıklığı gider hiç değilse

Ekli dosyalar

• IMG_20220715_231339~2.jpg
    IMG_20220715_231339~2.jpg
    137.4 KB · Görüntüleme: 28
Arkadaşlar merhabalar müstakil evimizde merdiven otomatiğinin bulunduğu 3 tane lambamiz vardı 3 tane sensörlü armatür aldım ve değiştiririm merdiven otomatiğine gelen. Faz ve lamba kablolarını soktum ve birleştirdim

Artık eski sistem zaman ayarlı otomatik devre dışı kaldı ancak şöyle bir sorun tespit ettim şimdi bu üç lamba tek bir fazdan elektrik alıyor

Veeee

birinci lamba sensörü normal görüyor ve yanıyor merdiven çıkıp ikincisine gidince sensör görmüyor bazen yanıyor önüne gidip el kol sallayınca. Sonra ben birinci sensörün faz kablosunu soktum ve devre dışı bırakıp yürüdüm yanmayan 2 lambanın sensörü 5 mt den daha birinci basamakta beni gördü ve yandı ve stabil olarak her denemede çalıştı şimdi sorun faz yetersiz oluşumu aşağıda ana kutu var ordan bu üç lambanın fazlarını ayırmammi lazım bana bir yardımcı olsanız. 3 lamba bağlanınca sensörler saçmalıyor

sensorlerin bağlantısı doğru FAZ L YE NOTR N YE BAGLİ not elektrikci değilim anlayacağım şekilde anlatırsanız mutlu olurum
Elektrikcinin isini meslek sahibine birakin ve asagidan 3 faz falan deyip (ki zaten ayiramazsin aşağıdan) binadaki besleme three phase
ise sistemi gumletmeden bir elektrikci çağırın.

Cihazların aydınlık ayarını en düşüge ayarlayın,bu cihazlar ortam aydınlık ise devreye girmezler.Birinci lambanın yarattıgı aydınlıgı büyük ihtimalle ikinci sensör görüyor.

Arkadaşlar teşekkürler evet sorunu çözdüm ışık ayarını gündüze doğru alınca duzeldi sorun birinci ışığın ikinci ışığın alanına girmesiymis

Dün gece 1. Lambanın fazını tekrar bağladım ve lambayı gevsettim sensör devreye girdi ikinci lambaya gittiğimde direk 1. Basmakta gördü. Sorun gerçekten ışıkmis

Ve kesinlikle bilmediğimiz işlere bulmasmamaliyiz ben herşey hazır sadece faz nötr bağlayıp çıkarım diye kendim yaptım bilmeden bulaşmak çok akıllıca değil. Çok haklısınız. Tekrardan Teşekkürler

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri