Uzatma priz kablo kesiti hk?

Edverd

Üye
Öncelikle merhabalar . 6 li uzatma prizine kaç mm kablo girmeliyim (kablo uzunlugu 20 ila 30 metre arasi olacak ) birde bu prizin basinda bir sigorra var ama ben birde sonuna koysam herhangi bir sikindi olurmu . Cevaplarsaniz cok sevinirim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Öncelikle merhabalar . 6 li uzatma prizine kaç mm kablo girmeliyim (kablo uzunlugu 20 ila 30 metre arasi olacak ) birde bu prizin basinda bir sigorra var ama ben birde sonuna koysam herhangi bir sikindi olurmu . Cevaplarsaniz cok sevinirim.

6 li uzatma priz toplamda ne cihazlar kulllanacaksınız ?
toplam kaç watt ?
kaç amper ?
volt 220 volt
kablo kesit amper hesabı ---------> siğorta
amper hesabı formülü
amper / watt / volt

3 TANE 12 VOLT ADAPTÖR ÇALIŞTIR
6 li uzatma priz toplamda ne cihazlar kulllanacaksınız ?
toplam kaç watt ?
kaç amper ?
volt 220 volt
kablo kesit amper hesabı ---------> siğorta
amper hesabı formülü
amper / watt / volt
3 TANE ADAPTÖR ÇALIŞTIRCAM HEPSİ 1 AMPERDEN AZ ADAPTORLER BİRDE KAMERA KAYIT CIHAZI O KAC FAT BİLMİYORUM AMA ADAPTORLER ZATEN ÇOK AZ HESABII YAPABILIRMISINIZ

3 TANE 12 VOLT ADAPTÖR ÇALIŞTIR

3 TANE ADAPTÖR ÇALIŞTIRCAM HEPSİ 1 AMPERDEN AZ ADAPTORLER BİRDE KAMERA KAYIT CIHAZI O KAC FAT BİLMİYORUM AMA ADAPTORLER ZATEN ÇOK AZ HESABII YAPABILIRMISINIZ
3x2,5mm2 kablo yeterli.Sigortaya gelince sonuna koymana gerek yok başında 10A B Tipi sigorta uygundur .Bu kullanacagın cihazlara başka cihaz ekleyeceksen sigortayı 16 a seç

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,959
Son üye
çor-man

Yeni konular

Geri