USB kontrol kartları ve dizüstü bilgisayarlar

Tebrikler. Güzel işler yapılıyor ama haberdar olmadığımız için takip edemiyoruz malesef.

Çalıştırdığı makineyi göstermek için resim çektim ama çok kötü gözüküyor telefonum eski olduğu için. :D Hemde üstadın konusunu baltalamak gibi olmasın, vakti gelince paylaşıcam forumda :D
O panonun hükmettiği makina çok vahşet bişey gibi geldi :D :D

Usb kontrol kartlarında (ethernet değil) oluşabilecek en büyük sıkıntı, usb kablosuna yakın mesafede yüksek frekanslı bir cihaz örneğin spindle gibi birşey çalışıyorsa bunun yaratacağı manyetik parazitler usb kablosunda taşınan sinyalleri bozuyor ve dolasıyla makinanız yanlış hareketler yapıyor, hatta bilgisayarınız kitlenebiliyor vs. Çözüm olarak blendajlı usb kabloları ya da endüstriyel tip olanlar vardır tabi.

Bunun dışında oluşabilecek ciddi bir sıkıntı yok gibi tecrübelerime göre :D

Cok pahali yahu. Gerci motion kontrol oldugu icin pahali. Yine de Cin mali oldugu icin insan daha ucuz olmasini bekliyor.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Usb kontrol kartlarında (ethernet değil) oluşabilecek en büyük sıkıntı, usb kablosuna yakın mesafede yüksek frekanslı bir cihaz örneğin spindle gibi birşey çalışıyorsa bunun yaratacağı manyetik parazitler usb kablosunda taşınan sinyalleri bozuyor ve dolasıyla makinanız yanlış hareketler yapıyor, :D
Benim makinenin kontrol panosunda VFD de bulunuyor. Eğer USB kart kullansaydım sorun olurdu anladığım kadarıyla.

Şuan da sadece mach3 destekliyor takipteyim mach4 e geçmesini bekliyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,369
Kullanıcılar
450,244
Son üye
halilsezen

Yeni konular

Geri