USB kontrol kartları ve dizüstü bilgisayarlar

Yok. Kömürle ısıtma denicem. : )

bi mail at istersen kart için takip bilgisi görünmüyorsa sıkıntı olabilir.

Benim AKZ250 gumruge takilmis.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Bülent bildiğim kadarıyla yurt dışından yılda 5'ten fazla alışveriş yaparsan fiyatına bakmaksızın gümrüğe tabi tutuyorlar. Benim 5'i geçmiş olabilir. Bu yüzden 75 euronun altında bile olsa gümrük vergisi alacaklar. Yalnız benim paket İstanbul gümrüğüne girdi ve çıktı. Bir de Ankara'da gümrük var. Eğer oraya da girerse (İstanbul'daki gümrük karar veriyor) vergi vereceğim demektir. Girmeden bana gelebilir de. Bakalım, pazartesi belli olur.

En son siparişim bu gün geldi biraz gümrükte bekledi ayın 30 na girmiş 70$ civarıydı damga vergisi kesmişler 0.6 kr

Bülent bildiğim kadarıyla yurt dışından yılda 5'ten fazla alışveriş yaparsan fiyatına bakmaksızın gümrüğe tabi tutuyorlar. Benim 5'i geçmiş olabilir. Bu yüzden 75 euronun altında bile olsa gümrük vergisi alacaklar. Yalnız benim paket İstanbul gümrüğüne girdi ve çıktı. Bir de Ankara'da gümrük var. Eğer oraya da girerse (İstanbul'daki gümrük karar veriyor) vergi vereceğim demektir. Girmeden bana gelebilir de. Bakalım, pazartesi belli olur.

Yılda 5 adet sınırı kaldırıldı. Alım bedeli 75 Euro altındaki alışveriş (kargo bedeli hariç) eğer yasaklı ürün değilse sorunsuz bir şekilde sana geliyor. Ancak aynı üründen defalarca alırsan ve bu da anlaşılırsa bu işin ticaretini yaptığına karar verip ticari emtia statüsüne alıp vergilendiriyorlar.

Paketler gümrüğe girebilir, bunun anlamı takıldı geri gidecek değildir. Gümrük kontrol ediyor sorun bulmazlarsa dağıtıma gidiyor.

Senin paket gümrüğe girip çıktıysa kontrol edilmiş sana doğru geliyor demektir. Telaşlanacak bir durum yok.:):):)

Tut ki gümrük senin yasaklı olmayan 75 euro altında aldığın ürününe inanmadı . Fiyat vs. ve kendi fiyat belirledi gümrük vergisi çıkardılar. Hemen alışveriş yaptığın sayfanın çıktısını ve kredi kartı güncel işlemlerin çıktısını alıp mail atıyorsun. Diyorsunki ben bu malı 14 dolara aldım üründe şu , bakın kredi kartımdan da14 dolar ödedim. Onlar gerekli kontrolleri yaptıktan sonra düzeltmeyi yapıp sana paketi ulaştırıyorlar.

Bunlar bu konudaki yeni mevzuatın uygulaması.
;)

Son düzenleme:
Tut ki gümrük senin yasaklı olmayan 75 euro altında aldığın ürününe inanmadı . Fiyat vs. ve kendi fiyat belirledi gümrük vergisi çıkardılar. Hemen alışveriş yaptığın sayfanın çıktısını ve kredi kartı güncel işlemlerin çıktısını alıp mail atıyorsun. Diyorsunki ben bu malı 14 dolara aldım üründe şu , bakın kredi kartımdan da14 dolar ödedim. Onlar gerekli kontrolleri yaptıktan sonra düzeltmeyi yapıp sana paketi ulaştırıyorlar.

Pekii onların fiyat belirleyip ona vergi hesapladığını nasıl anlıyoruz. Hemen kendi ekstremizi falan mail atıyoruz ? Kime nasıl gönderiyoruz maili

Forum istatistikleri

Konular
128,615
Kullanıcılar
450,617
Son üye
Fatih Gültekin

Yeni konular

Geri