UPS ve Kaçak Akım

TolgaAras

Üye
Ofıste UPS panosu var.Ups besleme kısmı ayrı ve Kaçak akımı da dogal olarak ayrı.Elektrik kesilmis gece ve hem UPS nin hemde şebekenin kaçak akımları atmış şimdide güç kaynağınin alarm sesi çalıyor.Guc.kaynagi şarj mi olmuyor acaba yoksa nedeni ne olabilir

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ofıste UPS panosu var.Ups besleme kısmı ayrı ve Kaçak akımı da dogal olarak ayrı.Elektrik kesilmis gece ve hem UPS nin hemde şebekenin kaçak akımları atmış şimdide güç kaynağınin alarm sesi çalıyor.Guc.kaynagi şarj mi olmuyor acaba yoksa nedeni ne olabilir
Güç kaynağını bi kapatip açar mısın.komple bypass dahil..

Şimdi düzeldi.Guc kaynağı beslemesi kaçak akım üzerinden geçmeli mi geçmemeli mi ?

Çünkü kaçak akım atınca UPS devreden cikiyor

Maalesef göremedim ama 5*6mm2 nym cekmisler

Maalesef göremedim ama 5*6mm2 nym cekmisler
Nerenin kacak akimi atinca UPS devreden cikiyor..UPS i şebekeden beslersin girise verirsin çıkıştan da kat panolarina gider UPS prizi olarak..UPS panosuna kacak akim baglayabilirsin..bu prize bağlı bir alıcıda oluşacak kaçak akim, sadece roleyi düşürür..UPS nin kendisinde bir sorun teşkil etmez..ups beslemesinin kacak akim uzerinden geçmesine gerek yok..geciyor ve role atiyorsa ups de bir sorun olabilir..

ups beslemesinin kacak akim uzerinden geçmesine gerek yok..geciyor ve role atiyorsa ups de bir sorun olabilir dediniz.
UPS ile beslenen cihazlardaki bir sorundan UPS panosunun kaçak.akimi attı diyelim ama bu UPS in enerjisini kesmez diyorsunuz anladım...

Kaçak akımları bağışık tip ( çıkışlar mutlaka ) yapmanızda yarar var.

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri