UPS ve Jeneratör Önerileriniz?

qb82

Üye
Merhaba,

Yaşadığımız elektrik kesintileri ve voltaj dalgalanmalarının önüne geçmek için bir çözüm arayışındayım. yardımcı olursanız memnun olurum.

Evim samsunda müstakil bir konut ve bulunduğum bölgede yapılaşma henüz tamamlanmadığı için elektrik alt yapısı çok sağlıksız, sürekli elektrik kesintileri ve voltaj dalgalanmaları meydana geliyor. Ev tripleks, ve elektronik eşya muhteviyatıda şöyle: 2 buzdolabı, 2 lcd tv, çamaşır mak, bulaşık mak, mikro dalga fırın, 2 fırın, elektrikli ocak, masa üstü bilg., ve diğer ufak ev aletleri.

Kesintiler 2 günde bir oluyor ve en kısası 10 dk, en uzunu ise 3 saat civarında. Ama ortalamaya vurursak yarım saat denebilir.

Çözüm olarak UPS ve Jeneratör kombinasyonlu bir sistemle kesintilerin dalgalanmaların önüne geçebileceğim önerisinde bulundular ama ehil ağızdan bunun değerlendirmesini ve ne ölçüde cihazlar tercih etmem gerektiğini öğrenmek istedim.

Teşekkürler...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba,

Yaşadığımız elektrik kesintileri ve voltaj dalgalanmalarının önüne geçmek için bir çözüm arayışındayım. yardımcı olursanız memnun olurum.

Evim samsunda müstakil bir konut ve bulunduğum bölgede yapılaşma henüz tamamlanmadığı için elektrik alt yapısı çok sağlıksız, sürekli elektrik kesintileri ve voltaj dalgalanmaları meydana geliyor. Ev tripleks, ve elektronik eşya muhteviyatıda şöyle: 2 buzdolabı, 2 lcd tv, çamaşır mak, bulaşık mak, mikro dalga fırın, 2 fırın, elektrikli ocak, masa üstü bilg., ve diğer ufak ev aletleri.

Kesintiler 2 günde bir oluyor ve en kısası 10 dk, en uzunu ise 3 saat civarında. Ama ortalamaya vurursak yarım saat denebilir.

Çözüm olarak UPS ve Jeneratör kombinasyonlu bir sistemle kesintilerin dalgalanmaların önüne geçebileceğim önerisinde bulundular ama ehil ağızdan bunun değerlendirmesini ve ne ölçüde cihazlar tercih etmem gerektiğini öğrenmek istedim.

Teşekkürler...

Sistematik olarak UPS ve Jeneratör kombinasyonuyla evinizdeki cihazlarınızı istediğiniz kadar süreyle çalıştırabilirsiniz. Ev için bir çok arkadaş LineInteractive bir UPS ve Jeneratör önereceklerdir (Tamamen maliyetten dolayı) ancak ben size ONLINE olan bir UPS ve elektrik kesildiğinde otomatik olmasa bile bir Jeneratör önereceğim.

ups elektrik dalgalanmalarını önler.Ama aküleri bir süre sonra biteceğinden,jeneratör kullanmak gerekir.Yani size tavsiye verenler,doğru tavsiye vermişler kaba bir hesapla 10 kva size döke saça yeter gibi geliyor.Madden sorun yoksa daha büyük alsanız daha iyi olur.Yanlız bunları alırken,kalitesine ve servis imkanına dikkat edin.Yerli üretim çok güzel upsler olduğu gibi,berbat olanları da var.Biz fabrikada riello marka italyan malı bir ups kullanıyoruz(250 kva civarı) bir de inform (10 kva) kullanıyoruz.Pek sıkıntı çıkarmıyorlar.
jeneratör ise,bildiğim kadarıyla yerli üretim yok.Yerli firmalar,motor ve jeneratörü alıp,topluyorlar,kullanılabilir jeneratör haline getiriyorlar.
İş yerimde cummins motoru olan bir jeneratör var.Bu en iyilerin içinde yer alır.Askerde de volvo-penta ve john deree motorlu jeneratörlerimiz vardı.Bunolar da iyilerin içinde yer alırlar.Ancak küçük güçteki jeneratörlerde bu markalar kullanılıyor mu,bilmiyorum.Siz gücünüze ve alacağınız markaya karar verdiğinizde,almadan önce tekrar yazarsanız,arkadaşların bazı tavsiyeleri olacaktır.
Bir de jeneratör için transfer panosu lazım.Bunu elle sağlayan,envensör şalter kullanabileceğiniz gibi, tamamen otomatik olarak ta yapmanız mümkündür ve tavsiye ederim.Tabii jeneratörün de otomatik devreye giren olması,rahatınız açısından iyi olur.

Otomatik transfer yapacaksanız benzinli jeneratör tavsiye etmem çünkü ilk marşta çalışmayabiliyorlar.Piyasada çokça jeneratör var dikkatli olun çakma çin malı cummins ler cad ler var.İyi araştırın.

yerli üretim ups var olmaz olurmu enel servomatik ve tescom am sana tavsiyem tescom olur hepsi ile calıştım ama akü guruplarında cok oynama yapıyorlar ben tescom tavsiye ederim size ama maddiyattan kaçmazsanız mutlaka jenaratör ile besleyiniz sıkıntınız sıfır iner

yerli üretim ups var olmaz olurmu enel servomatik ve tescom am sana tavsiyem tescom olur hepsi ile calıştım ama akü guruplarında cok oynama yapıyorlar ben tescom tavsiye ederim size ama maddiyattan kaçmazsanız mutlaka jenaratör ile besleyiniz sıkıntınız sıfır iner
benim mesajıma binaen yazdıysanız,ben yerli ups yok demedim,jeneratör yok dedim.Yerli hem de çok kaliteliler var.
Enel mi dediniz.?Evet bizde 1 yıl kadar kalmıştı.toplamda sanırım 160 saat kadar çalışmış,gerisinde kendini bypassa atmıştı.Fabrikada benden daha çok kaytaran bi şey olması . hiç hoşuma gitmemişti:) müdürüm farkedince geri yolladı.

benim mesajıma binaen yazdıysanız,ben yerli ups yok demedim,jeneratör yok dedim.Yerli hem de çok kaliteliler var.
Enel mi dediniz.?Evet bizde 1 yıl kadar kalmıştı.toplamda sanırım 160 saat kadar çalışmış,gerisinde kendini bypassa atmıştı.Fabrikada benden daha çok kaytaran bi şey olması . hiç hoşuma gitmemişti:) müdürüm farkedince geri yolladı.

Madem bu kadar marka verdiniz ben de vereyim EGES i unutmayın. Bir kere alır unutursunuz yerini. 3-5 senede bir fanlarıyla ilgilenir bırakırsınız. Eminim sizden fazla kaytarmaz!...

jeneraör modeli olarak-->>> Aksa,volvo, çukurova öneririm fakat asıl olan motorudur mesela cummins motor,aksa motor

Ups ile kapanmasını istemediğiniz cihazları beslersiniz. Ups gücünüde jeneratörü çalıştırana kadar geçecek sürenin en az iki katını seçersiniz. Jeneratörünüzün gücünüde elektrik kesildiğinde de kullanmak istediğiniz cihazların toplam gücünün iki katı seçersiniz. Servisi yakınınızda olan markayı tercih edin. Bir kaç markanın servisi varsa işi az olan servisin markasını tercih edin. :)
Selamlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri