Ups güç hesabı acil

Değerli forum üyeleri,

Yardımcı dağıtım panosu için Ups almam gerekiyor. Ve her fazdan çekilecek maks. amper değeri 350A, min. ise 330A civarında olmaktadır.
Sistemim 3 faz olup nasıl bir Ups gücü seçmem gerekir ? doğrundan S=380x350 yapsam uygun olur mu ?
Şimdiden her cevap için teşekkürler. U=380

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
230 kva yükün var 250 kva işini görür

Üstat cevabın için çok teşekkürler.Önceki sistemde 250 A için 120 KVA ups kullanmışlar. Bu nasıl mümkün olabilir ? Ben hala onu anlamadım.Bende sizin gibi düşünüyorum.Tek mantıklı açıklaması S = UxI ama benim bildiğim üç fazlı sistemlerde görünür güçten fazlardan birinden çekilen akım bulunurken S=kök3xUxI değil midir ? yoksa benim mi yanlışım var.

Üstat cevabın için çok teşekkürler.Önceki sistemde 250 A için 120 KVA ups kullanmışlar. Bu nasıl mümkün olabilir ? Ben hala onu anlamadım.Bende sizin gibi düşünüyorum.Tek mantıklı açıklaması S = UxI ama benim bildiğim üç fazlı sistemlerde görünür güçten fazlardan birinden çekilen akım bulunurken S=kök3xUxI değil midir ? yoksa benim mi yanlışım var.

Şu nedenden düşük güç kullanmış olabilirler.Yüklerin tamamı UPS den enerji almayacaksa sadece elektronik cihazlar v.s kullanılacaksa olabilir.Mesela Eren üniversitesinde pano gücüne göre seçmiyoruz UPS leri çünkü odalarda hem şem Şebeke hemde UPS prizleri var çok güç çeken yükler şebekeden alıyor buda yükün bölünmesi anlamına gelir.

Şu nedenden düşük güç kullanmış olabilirler.Yüklerin tamamı UPS den enerji almayacaksa sadece elektronik cihazlar v.s kullanılacaksa olabilir.Mesela Eren üniversitesinde pano gücüne göre seçmiyoruz UPS leri çünkü odalarda hem şem şebeke hemde UPS prizleri var çok güç çeken yükler şebekeden alıyor buda yükün bölünmesi anlamına gelir.

Bende ilk başta o şekilde olabilir diye düşünmüştüm ancak sistemin beslemesi tamamen ups üzerinden besleniyor.Söylemeyi unuttuğum bir şey var sistemde jeneratör var yani ups sanırsam 5-6 saniyelik kısa bir süre zarfında kullanılacak bu fark eder mi sistem için

Bende buraya yazsam umarım cevap alabilirim.13 katlı bir binaya toplamda ya 14 metre yada 21 metre 3 çipli led takacagiz bunlar tabi her katta 50cm yangın merdivenine 50 cm kat arasına eğer 21 metre olarak hesaplayip bize 2 saat minimum enerji sağlayabilecek bir ups cihazı var ise kat arası 100cm yangın merdiveni 50cm olacak eğer yok ise 50cm olarak her iki tarafa takılacak.
Yani kısaca 14metre led için minimum 2 saat enerji sağlayacak bir ups
Birde 21 metre için minimum 2 saat enerji sağlayacak bir ups
Kaçlık olmasi gerekir yada nasıl hesaplanır şimdiden teşekkürler

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular