Ups amper yükseltme hakkında

kusay

Üye
Arkadaşlar inform sinüs Evo 3kva ups var, içinde 6 adet aküsü var seri 72 volt.elimde ayrıca 72 v 75 amper lipo pil paketinde mevcut, bu pil paketini dışardan şarj edeceğim, ups'in şarj sistemini kullanmayacağım, cihazda Colt start özellği mevcut şebekeye bağlı olmadan çalışıyor.
Mevcut aküleri çıkardım, malesef lipo pili sisteme takınca açılıp geri kapanıyor çalışmıyor, bunu sebebi 75 amper olması sebepli olabilirmi
Öncesinde 60 amper 6 adet aküyü takarak çalıştırmıştım

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Modla alakalıymış çatır çatır çalışıyor, 3000 watlık kaynakla 2 saat çalıştım banamısın demedi

Amper hiçbir zaman önemli değil. Voltajın uyumlu olması yeterli. Beslenecek yükün çekeceğini karşılayacak akımı sağlaması önemli.
Ayrıca 75Ah 72 volt batarya 75x72=5400 watt güç depolayabilir. LFP ise bunun yüzde 90-95'i kadarını kullanabilmek mümkün. 3000 watt bir yükle o kadarını çekmek bile mümkün değil! 6000 watt'ı nasıl çekebildiniz?

Prizden ölçer var 2950 watt en yüksek çekim olarak gözüküyor, 6000 watt çekmedim zaten, bu arada cihaz 2700 watt destekliyor, bataryanın aküsü güçlü olduğundan mı 2950 ye çıktı acaba, biraz zorlarsam içerden birşeyler yakarım sanırım
Ben bu sistemle 5400 watt çekebilir miyim , ups 2700 watt maximum

En yüksek güce değil toplam güce göre hesap yapın.
2700 watt maks. ise bence 2500 watt'ı bile geçmeyin derim!
LFP akü için 5400 watt toplam güç. 95%'i 5130 watt, o da yüksek akım/güçlerde elde edilemez.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,229
Kullanıcılar
450,024
Son üye
asdfg_1

Yeni konular

Geri