Tunçmatik Lite II 850VA arıza

lonelife

Üye
Merhaba, 2.5 yıldır Tunçmatik Lite II 850VA UPS kullanıyorum, daha doğrusu kullanamıyorum. Satın aldığım tarihten 1 ay sonra bozuldu, servis evime uzak olduğu için ve üşendiğimden 2-3 ay sonra servise verdim ve tamir edildi. Sonrasında 15-20 gün kullandım ve yine bozuldu, yine birkaç ay sonra servise verdim ve yine tamir edildi. Bu döngü 3 kez tekrarlandıktan sonra artık servisle uğraşmak istemediğimden bir köşeye attım, garantisi de bitti. Ancak bilgisayarımı bağladığımdan elektrik kesintisi olmasından korktuğum için kullanmak istiyorum. Bunu servis harici nereye tamir ettirebilirim? Herhangi bir elektrikçi anlar mı bundan? Elektrik işinden pek anlamıyorum o yüzden sorunun tam olarak neden kaynaklandığını çözemedim. UPS bağlıyken maksimum 3 kez elektrik gitmiştir, bunun haricinde sürekli olarak bilgisayar takılıydı olduğu gibi duruyordu, aç kapa falan da yapmadım hiç. Çalıştırıp kullandım sadece. Akşam eve geliyorum bir bakıyorum bozulmuş :D Sizce uğraşmaya değer mi yoksa komple atayım mı bu cihazı? Şimdiden teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Tüketici haklarına bakmanız araştırmanız .? tekrar eden arızalarda
Seçenekler var iade / yenisi / model yoksa üst modeli / anlaşmalı 2 el fiyat gibi .Tam hatırlamıyorum.
Garantisi bitmemisse
Hakinizi aramanız.

Ek yazı
Zamanında aramamisiniz
Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır.

Tamire vermeniz ?
Veya
Elektronik alıyorsanız içini açıp elektronikci arkadaşlardan yardım almanız.
Ürünün iç fotolarını yayinlamanız

Diğer
Atık durum ( Arızalı ) atmayı düşünüyorsanız elektronik ile okula bağışlayın.( yakınlarında okul veya kargo ile )
Forumdan okul ile üye varsa belki alır.

Bu ürün herhalde
https://www.tuncmatik.com/urun/genel-bakis/lite-ii-850va.html

https://www.google.com/search?q=tun...xlLWd3cy12aWRlb8ABAQ&sclient=mobile-gws-video

Son düzenleme:
Merhaba, 2.5 yıldır Tunçmatik Lite II 850VA UPS kullanıyorum, daha doğrusu kullanamıyorum. Satın aldığım tarihten 1 ay sonra bozuldu, servis evime uzak olduğu için ve üşendiğimden 2-3 ay sonra servise verdim ve tamir edildi. Sonrasında 15-20 gün kullandım ve yine bozuldu, yine birkaç ay sonra servise verdim ve yine tamir edildi. Bu döngü 3 kez tekrarlandıktan sonra artık servisle uğraşmak istemediğimden bir köşeye attım, garantisi de bitti. Ancak bilgisayarımı bağladığımdan elektrik kesintisi olmasından korktuğum için kullanmak istiyorum. Bunu servis harici nereye tamir ettirebilirim? Herhangi bir elektrikçi anlar mı bundan? Elektrik işinden pek anlamıyorum o yüzden sorunun tam olarak neden kaynaklandığını çözemedim. UPS bağlıyken maksimum 3 kez elektrik gitmiştir, bunun haricinde sürekli olarak bilgisayar takılıydı olduğu gibi duruyordu, aç kapa falan da yapmadım hiç. Çalıştırıp kullandım sadece. Akşam eve geliyorum bir bakıyorum bozulmuş :D Sizce uğraşmaya değer mi yoksa komple atayım mı bu cihazı? Şimdiden teşekkürler.
Aynısından bende de vardı. Aylarca serviste kaldı. Tamir olup geldi. Şimdi sorunu yok. Ama büyük ihtimal yedek parça temini biraz sıkıntılı. Uğraşmaya değer mi, tamir altyapiniz yoksa gidip birinin eline verecekseniz bence değmez. Çöpe atmayın sakın. Üstündeki her elektronik elemanin bir ekonomik değeri var. İllaki bir atıl malzeme deponuz vardır. Bir köşeye koyun. Ekmek su istemez. Belki bir gün bir parçası bir işe yarar.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri