Tunçmatik lite ii 1000 va

Merhaba,
Tunçmatik lite ii 1000 va ups elektrik prizine takılıyken çıkış var akıllı düğme yeşil sabit yanıyor, kapalı iken pil şarj ediyor görünüyor faka kapatıp cold start yapmak istediğimde akıllı düğme kırmızı ışık sabit ve sürekli uyarı sesi geliyor cihazın üst kısmı ısınıyor ve çıkış elektriği yok . Sorun neden kaynaşı olabilir ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
kardeşim mrb konuyu hortlatıcam ama eğer cihaz elinde duruyosa senden bi ricam olucaktı anakart üzerindeki r145 in direnç kodunu bana söyleyebilirmisin bendekinde patladı şema bulamadığım için bulamıyorum senin fotoda biraz gözüküyor ama tam okunmuyor

kardeşim mrb konuyu hortlatıcam ama eğer cihaz elinde duruyosa senden bi ricam olucaktı anakart üzerindeki r145 in direnç kodunu bana söyleyebilirmisin bendekinde patladı şema bulamadığım için bulamıyorum senin fotoda biraz gözüküyor ama tam okunmuyor
Ustam mrb aynı cihaz r145 bende de patlak direnç kodunu veya şema bulabildin mi acaba?

Yok hocam patla değildi direnç, kartın altından bakınca lehim kısmından ayrılmıştı. Mosfetin bağlı olduğu soğutucunun etrafında hafif bir renk değişimi var açıncada ısınıyor. Mosfeti karta bağlıyken kontrol etmek mümkün mü bilmiyorum. Aküleri ayırıp beklettim ölçümde birisi 10,6 v diğeri ise 13.1 v görünüyor tekrar bağlayınca kabloları 13.5 v görünüyor prizdeyken
Bunu yazan arkadaş muhtemelen bu cihazı atmıştır veya artık bu siteye girmiyordur ama yinede yazmak istedim o işaretli direnç lm317 ye bağlanıyor olabilir.sogutucunun arkasında kondansatör şişmiş ya yüksek ısıdan yada başka birdeyden kondansatör direnç ve lm317 değiştirilse ben e çok iyi olur
Ustam mrb aynı cihaz r145 bende de patlak direnç kodunu veya şema bulabildin mi acaba?
Devrenin önlü arkali resmini atarmisin resimler net olsun

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri