Trifaze motorun etiketinde üçgen bağlantı değerleri yok.

Herkese kolay gelsin. Ben monofaze inverter ile çıkışı faz arası 220v olduğu için tüm asenkron motorları üçgen bağlayarak sürebileceğimi düşünüyordum. Ancak eski bir motor sürmem lazım ve motorun etiketinde 220v satırında akım değeri var ancak kw değeri boş ve alt satırlarda 380v ve 440v satırı var ve yıldız bağlantıda 380v ta çalışıyor zaten şu anda. Ben monofaze fazarası 220v çıkışlı inverter ile kesinlikle bu motoru sürememmi. Bu arada motor 1.5 kw. İnverter monofaze 1.5 kw.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Herkese kolay gelsin. Ben monofaze inverter ile çıkışı faz arası 220v olduğu için tüm asenkron motorları üçgen bağlayarak sürebileceğimi düşünüyordum. Ancak eski bir motor sürmem lazım ve motorun etiketinde 220v satırında akım değeri var ancak kw değeri boş ve alt satırlarda 380v ve 440v satırı var ve yıldız bağlantıda 380v ta çalışıyor zaten şu anda. Ben monofaze fazarası 220v çıkışlı inverter ile kesinlikle bu motoru sürememmi. Bu arada motor 1.5 kw. İnverter monofaze 1.5 kw.

Yıldızda 380 voltta çalışıyorsa üçgen bağlantıda 220 voltta çalışabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri