Topraklama ve kaçak akım rolesi

Arkadaşlar ciddi bir sorum olacak.Ben iki katlı bir evde oturuyorum.Toprak hattı döşenmemiş ve alt kata ben malzemeleri aldım ve toprak çektim.Fakat üst kata da prizleri mecburen sıfırlama (nötr toprak)yaptım.Şimdi bazı korku da oluyor.Ben üst kata kaçak akım rolesi taksam normal çalışır mı?Bu röle korur mu?Cevabınızı bekliyorum...ORHAN

Arkadaşlar ciddi bir sorum olacak.Ben iki katlı bir evde oturuyorum.Toprak hattı döşenmemiş ve alt kata ben malzemeleri aldım ve toprak çektim.Fakat üst kata da prizleri mecburen sıfırlama (nötr toprak)yaptım.Şimdi bazı korku da oluyor.Ben üst kata kaçak akım rolesi taksam normal çalışır mı?Bu röle korur mu?Cevabınızı bekliyorum...ORHAN
Korkunun ecele faydası yok. Üst katı kiraya verip alt katta otur bence ORHAN ustam .

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Beni koruyabilir misin ? Koruyamazsam ölürsün diye bir Türk filmi repliği vardı. Üst katı kiraya verip alt katta otur bence ORHAN ustam .
Donanım haber sitesinde okudum bilgisi olabilir rütbesi albay,sıfırlama yapılan yerde gerekirse kaçak akım koruma rölesi atar ve koruyabilir yazmış.Ben halâ şüphe içindeyim tam cevabı bilmiyorum!İşte %50 ümit var,deneyeceğim.Bizim şehirde bir kadın direkten uç değişmiş ve buzdolabına değince öldü.Eski binalar çok riskli...ORHAN

Form trolü olmanızdan şüphelenmekteyim.

Donanım haber sitesinde okudum bilgisi olabilir rütbesi albay,sıfırlama yapılan yerde gerekirse kaçak akım koruma rölesi atar ve koruyabilir yazmış.Ben halâ şüphe içindeyim tam cevabı bilmiyorum!İşte %50 ümit var,deneyeceğim.Bizim şehirde bir kadın direkten uç değişmiş ve buzdolabına değince öldü.Eski binalar çok riskli...ORHAN
eeeee albay demiş işte sıfırlama olan yerde role açar ne uğraşıyon orhan kardeş alt tarafı alttan üste bir toprak çekicen nötr toprak birleştirmek tarihe karıştı artık topraklamanı çek kak rolesini tak kafan rahat olsun unutmaki fazdan giren akım nötrden akar

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri