TIA Portal V13

trakian

Üye
Merhaba arkadaşlar,
S7300 serisi PLC için kullandığımız simatic manager ve operatör panellerinin yazılımı için kullandığımız WINCC Flexible 2008 yerine TIA Portal yazılımına geçiyoruz. Bunun için elimmde V13 sürümü mevcut. Kurulum dosyaları içinde aşağıdaki dosyalar bulunmakta;
- Simatic Start Driver
- Simatic Step7 Professional
- Simatic Step7 PLCSIM
- Simatic WINCC Comfort Advanced
- Simatic WINCC Professional
Step7, PLCSIM ve Comfort dosyalarını kurdum.
Sorum şu; daha önceden Simatic manager step 7 V5.5 ve WINCC Flexible 2008 SP3 ile yazılan programları TIA Portal üzerindeki bu yeni versiyonlarla tekrar açabilirmiyim? Diyelim açabiliyorum, üzerinde revizyon yapabilirmiyim?
Yardımlarınız için teşekkürler...

Son düzenleme:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
proje girişinden mıgrade proje diye bir kısım var step 7 projelerini tia ya göre çeviriyor birdek hardwareda problem çıkabilir eski sürüm her modul olmayabilir wıncc için bişey diyemicem hiç dönüştürmeyi denemedim

Evet, hardware problem çıkardı. Migration sonucu hatalar çıktığından PLC programı da açılmadı. WINCC ise çevirmedi bile. Ne yapacağız peki, eski programlarımız üzerinde bir noktalama değişikliği bile yapacak olsak yada eski projenin aynısını yeni nesil operatör panellere yükleyecek olsak tüm programı tekrar mı oluşturacağız?

Benim tavsiyem hangi programla yazılmışsa onla devam et siemens bu yapçak bişey yok kimini çeviriyor kimini çevirmiyor

s7 1500 için tia v13 pro lazım evet farklı yazılımları birleştirmelisin hmi Scada için yani hepsi bi yerde olsun istiyorsan

Moderatör tarafında düzenlendi:
ASLINDA ELİMDE BİR FİYAT LİSTESİ VAR BÜTÇE ÇIKMAK İÇİN ÜRÜN TESPİTİ YAPMAM GEREKİYOR FAKAT LİSTEDE ÇOK FAZLA BİRİM VAR KAFAM KARIŞTI BİRAZ ÜRÜN SEÇME KONUSUNDA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ. LİSTE EKTE

Ekli dosyalar

• Kopya TIA_Portal_V13_Pricelist.pdf
    93.9 KB · Görüntüleme: 225
1500 için tia v12 -v13 pro lazım v13 -12 den daha teferruatlı illede 1500 örencem diyosan ben eğitim seti tavsiye ederim cpu 1 yıllık lisans falan bi arada al sana yeter wıncc daha sonra bakarsın

tavsiyelerin için teşekkürler fakat benim çalıştığım firmada yapılacak bir proje için s7 1500 kullanmam gerekiyor. benim öğrenmeyle ilgili bir sorunum yok tek sorun tıa portal pro v13 aldığım zaman herşeyi (hmı ve scada) programlayabiliyormuyum reçete oluşturabiliyormuyum yoksa hmı ve scada için ayrı eklentiler almam mı gerekiyor. eğer almam gerekiyorsa bunlar hangileridir.
ilgi ve alakanıza şimdiden teşekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:
ben daha basitçe şöle yazıyım tia v13 pro 1500 için lazım içinde basic paneller için programla birlikte gelir dersen comfort panel runtıme pc gibi daha gelişmiş hmi scada sistemler için wıncc v13 pro yuda ayrıca satın alman gerekir extradan yazdığın programı mesela runtıme pro ile pc kullanmak istitorsan tag lisanları satın alman lazım okey

Açıklamalarınız için teşekkürler çok yardımcı oldunuz

migrate proje var ama ben nedense hiç bir projede muaffak olamadım .

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri