vicahen

Üye
İndireceğiniz dosyaları bir klasör içine yerleştirip .exe uzantılı dosyayı çalıştırdığınızda partları birleştirerek size kurulum işlemini başlatacaktır.Daha sonra kurulumu tekrarlamak için part dosyalarını sizin belirlediğiniz bir klasöre çıkarılmasını sağlarsanız tekrar bu birleştirme sürecini beklemeden kuruluma geçebilirsiniz.
Kayıtlı müşteri olarak SIMATIC STEP 7 Basic ve Professional V13 içinDeneme indirebilir ve 21 gün boyunca test edebilirsiniz.
Yazılım ihracat kısıtlamalarına tabidir ;indirme sadece kayıtlı kullanıcılar için kullanılabilir .

PLCSIM için Açıklamalar :TIA Portal'ın bir sürümü bilgisayarınızda zaten yüklüyse, STEP 7 Professional (örneğin, indir) kullanırken PLCSIM V13 erişilebilir olmayabilir.
Çözüm: Yine PLCSIM V13 kurulumu başlatın ve onarma seçeneğini kullanın.

İşletim Sistemi Gereksinimleri aşağıdadır

STEP 7 Professional / Basic V13 SP1 are released for use under the following operating systems (64-Bit, Windows 7 also 32-Bit)

• Microsoft Windows 7 Home Premium SP1 (only STEP 7 Basic)
  • Microsoft Windows 7 Professional SP1
  • Microsoft Windows 7 Enterprise SP1
  • Microsoft Windows 7 Ultimate SP1
  • Microsoft Windows 8.1 (only STEP 7 Basic)
  • Microsoft Windows 8.1 Professional
  • Microsoft Windows 8.1 Enterprise
  • Microsoft Server 2008 R2 StdE SP1 (only STEP 7 Professional)
  • Microsoft Server 2012 R2 StdE
  • Microsoft Windows XP is not supported

Yaklaşık (10*650MB)
- See more at: Otomasyon - PLC - SCADA - PC: SIMATIC STEP 7 Professional (TIA Portal) V13 & PLCSIM V13 TRIAL Download

Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Her geçen gün otomasyon uygulamalarının boyutu ve karmaşıklığı artmakta bu da mühendislik sürelerinin, dolayısıyla maliyetlerin artmasına sebep olmaktadır. Kontrolör, HMI ve sürücülerin aynı platformda projelendirilmesini sağlayan TIA Portal'ın yeni versiyonu V13 ile mühendislik zamanlarınızı %30'lara varan oranda düşürebilirsiniz.

TIA Portal V13'de performans artışı ve kullanım kolaylığındaki iyileştirmeler yanında STEP7 programlama yazılımındaki yenilikler; donanımın upload edilmesi ve yeni "Team Engineering" fonksiyonu ile birden fazla kişinin aynı projede çalışmasını sağlayan fonksiyonlar mevcuttur. TIA Portal WinCC V13'te bulunan Proxy özelliği sayesinde TIA Portal WinCC V13'te projelendirilen Comfort panel ile STEP7 5.4 SP3/5.5 projesindeki PLC arasında bağlantı kurulabilmekte, bu sayede entegre projelendirme mümkün olmaktadır.

TIA Portal STEP7 V13 ile Basic Panel 2'nci jenerasyon, S7-1200'ün yeni 4.0 firmware'i, yeni S7-1200 CPU'su CPU 1217, yeni S7-1500 CPU'ları 1515 ve CPU1518, S7-1500'ün ilk safety CPU'ları CPU1516F, CPU1518F ve TIA Portal Safety Advanced V13 satışa sunulmuştur.

Not: Siemens tanıtım yazı Alıntıdır...

TIA V13 Yüklerken işletim sistemim Win7 32 Bit sp1 değil ve sp1 hatası alıyorum bu sorunu nasl giderebilirim sp1 yüklemeden

TIA V13 Yüklerken işletim sistemim Win7 32 Bit sp1 değil ve sp1 hatası alıyorum bu sorunu nasl giderebilirim sp1 yüklemeden

İşletim sisteminiz, Win 7 ise SP1 güncellemesini yükleyiniz, Win 7 değil ise Win 7+SP1 veya Win 8,1 yüklemelisiniz.

Bunlardan herhangi birini yapmadan TIA PORTAL V13 yükleyemezsiniz.

Arkadaşlar, gerekli donanıma sahip olmama rağmen tia portal'ı kuramıyorum. Lütfen programı nasıl indireceğimi ve nasıl kurabileceğimi açıkca belirtir misiniz.

İndireceğiniz dosyaları bir klasör içine yerleştirip .exe uzantılı dosyayı çalıştırdığınızda partları birleştirerek size kurulum işlemini başlatacaktır.Daha sonra kurulumu tekrarlamak için part dosyalarını sizin belirlediğiniz bir klasöre çıkarılmasını sağlarsanız tekrar bu birleştirme sürecini beklemeden kuruluma geçebilirsiniz.
Kayıtlı müşteri olarak SIMATIC STEP 7 Basic ve Professional V13 içinDeneme indirebilir ve 21 gün boyunca test edebilirsiniz.
Yazılım ihracat kısıtlamalarına tabidir ;indirme sadece kayıtlı kullanıcılar için kullanılabilir .

PLCSIM için Açıklamalar :TIA Portal'ın bir sürümü bilgisayarınızda zaten yüklüyse, STEP 7 Professional (örneğin, indir) kullanırken PLCSIM V13 erişilebilir olmayabilir.
Çözüm: Yine PLCSIM V13 kurulumu başlatın ve onarma seçeneğini kullanın.

Yaklaşık (10*650MB)
- See more at: Otomasyon - PLC - SCADA - PC: SIMATIC STEP 7 Professional (TIA Portal) V13 & PLCSIM V13 TRIAL Download
usta ben indirdim fakat bir türlü kuramıyorum pc windows 10 dedim ondn hata veriyor pc windows 8 indirdim yine hata.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    102.5 KB · Görüntüleme: 209
arkadaşlar siemensin sitesindeki ilk linki indiremiyorum. Siteye kayıtlıyım ve login oluyorum ancak bir türlü ilerleyemedim. .exe hariç linkleri indirdim.
Siz nasıl indirebildiniz? ben neyi eksik yapıyorum?

Teşekkürler

Kullandığım PLC sim V13 ile sadece 1500 serisi simüle ediyor.

Ancak internetteki videolardan

gördüğüm kadarıyla "yeni" menüsü ile çıkan seçeneklerde 1200lerde simüle olabiliyor. Programın kurulumunda eksik birşeylermi yaptım acaba?

1200 simülasyonunu V13 ile nasıl yapabilirim?

Son düzenleme:
arkadaşlar bende uğraştım bir gün boyunca ama şunu farkettim ki bende kurulu olan simulation programında s7-1200 v4.0 dan aşağısını simülasyon yapmıyor.ben hep v2.2 cihazları program yazıp simüle etmeye çalışıyordum ancak v.4.0 ve yukarısını deneyince oldu.alt versiyonları nasıl edebilirim eğer fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim.kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri