Termostat ve 3 faz rezizstans bağlama

Eger fazlardan birisi kesilirse, nötr noktasında gerilim olusur. Bu seferde, nötr kablosunda gerilim oluşacaktır.
Nötr kablosunda takriben kaç volt oluşur? .

Afedersiniz konuyla alakalı yazmıcam.
Dikkatimi çekti bu konuya 3 sayfa destek mesajı açılmış.
Otomasyonla ilgili bir konuda bunu göremedim hiç.
Bizim otomasyoncu arkadaşlar birine yardımcı olmaktan korkuyor sanırım.

Arkadaşla bilgileriniz için teşekkürler kontaktör le yapacağım kontaktör buldum. Resiztans yıldız bağlı 1. Şebeke nötr ü yıldız noktasına bağlasam olur mu? . 2.termostatı kontaktör ün a1 ucuna seri bağlayacağım olur mu?
Notr baglantisi yapmazsaniz bir isitici patlarsa yildiz bozulmus olur 2 isitici seri baglanmis olur. Notr baglanirsa isiticilar bagimsiz calismis olur biri patlarsa iki isitici ayni verimde calismasina devam eder

Notr baglantisi yapmazsaniz bir isitici patlarsa yildiz bozulmus olur 2 isitici seri baglanmis olur. Notr baglanirsa isiticilar bagimsiz calismis olur biri patlarsa iki isitici ayni verimde calismasina devam eder
Nötr bağlanırsa rezistansları 220V ile besleyip daha düşük güçte çalıştırmış olmaz mıyız?

Siz bu işlemi yapabilecek bilgiye sanırım sahip değilsiniz lütfen kendi güvenliğiniz ve cihazda çalışacak başka insanların sağlığı için bunu yapmayın bir elektrikçi bulma imkanınız yoksa ben Kocaeli değim bana yakınsanız ben yapayım ama lütfen bir profesyonel den yardım ve destek alın

Siz bu işlemi yapabilecek bilgiye sanırım sahip değilsiniz lütfen kendi güvenliğiniz ve cihazda çalışacak başka insanların sağlığı için bunu yapmayın bir elektrikçi bulma imkanınız yoksa ben Kocaeli değim bana yakınsanız ben yapayım ama lütfen bir profesyonel den yardım ve destek alın
Bir ata sözü vardır, " ekmeği akmekçiden al, bir ekmek parası , fazla ver" diye.

Nötr bağlanırsa rezistansları 220V ile besleyip daha düşük güçte çalıştırmış olmaz mıyız?
Sanirim resiztanslarin wat bilgisini vermediniz kac wat oldugunu soylerseniz o gucte kullanacaginiz kontaktor kablo ve gunluk elk sarfiyatini hesaplayip size soyleyebilirim boylece bi isin maliyetini ogrenip ne yapacaginiza karar verirsiniz
Resiztans sistemleri 3 farkli sekilde baglanabilir 1 faz notur baglantisi 2 yildiz baglantisi 3 ucgen baglsntisi bunlari bilmek cok onemidir herbir baglanti farkli sekilde ki hesaplamalara gore yorumlanir ve en saglikli baglanti sekli secilerek uygulanir

Son düzenleme:
Teşekkür ederim ilginize işi hallettim çalışıyor

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri