Termostat ve 3 faz rezizstans bağlama

Nasıl halledildi ?
Kontaktör ün a1 ine termostatı seri girdim. Kontaktör güç uçlarına 3 faz verdim çıkısıda resiztansa bağladım nötr de direk bağladım çalıştı sorunsuz

Arkadaşla bilgileriniz için teşekkürler kontaktör le yapacağım kontaktör buldum. Resiztans yıldız bağlı 1. Şebeke nötr ü yıldız noktasına bağlasam olur mu? . 2.termostatı kontaktör ün a1 ucuna seri bağlayacağım olur mu?

Kontaktörün a2 ucuna nötr a1 ucunada termostatı seri bağlayacaksın. Nötrü rezistansın yıldız noktasına bağlamaz isen rezistanslardan her hangi biri patladığında diğerleri üzerine düşen gerilirim değişeceğinden diğer rezistanslarında patlaması olasıdır. Bu yüzden yıldız noktasına nötr bağlarsanız her şartta aynı şekilde çalışacaktır.

Kontaktörün a2 ucuna nötr a1 ucunada termostatı seri bağlayacaksın. Nötrü rezistansın yıldız noktasına bağlamaz isen rezistanslardan her hangi biri patladığında diğerleri üzerine düşen gerilirim değişeceğinden diğer rezistanslarında patlaması olasıdır. Bu yüzden yıldız noktasına nötr bağlarsanız her şartta aynı şekilde çalışacaktır.
Aynen yazdığınız gibi yaptım çalıştı teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri