teknikerleri savunan kimse yokmu arkdaşlar

arkadaşlar maalesef teknikerler hak ettikleri yere bir türlü gelemiyorler
piyasadaki bir çok işveren tekniker yerine ustayı tercih ediyor
Benim tespitlerime göre bunun nedeni
Teknikerler ilk işe başladıklarında yeterince tecrübeleri yok ve dolayısıyla ustalarla aynı kulvarda mücadele edemiyorlar ancak
teknikerlerin avantajlı olduğu yanları çok daha fazla bunu farketmeleri gerekiyor
ustalarımız el becerisi olarak ve yaptıkları işte başarı olarak iyi olabilirler
yaptıkları işlerin dışına çıktıklarında maalesef bir çoğu yeterli altyapı olmadığından bocalıyor ve sadece bildiği i,şlere yöneliyor
teknikerler ise alt yapıları sağlam oldugundan her işte kısa bir süre sonra başarıya olasabiliyor
heleki biraz azimli ve istekli ise hiç bir şeyin altında kalmaz her türlü görevi başarı ile yerine getirebilir
sonuç olarak yeniliklere açık şirketler teknikerleri tercih ederler ancak maalesef usta muamelesi yapmaya devam ederler
benim gözümde durum bundan ibaret
tekniker olarak 4 farklı işyerinde 3 farklı alanda bunu gördüm
tabiki eleştirilere açığım neden böyle düşündüğümü örneklerle açıklıyabilirim

İlk önce kamu sektörü tekniker eleman almıyor bunu anlayamıyorum :eek:

sn akkanat size katılıyorum ancak ustalar izin vermıyolar eknikerlerın kendını göstermesıne pek ben bunu anlamıyorum neden bizi dinlemezler söledıklerımıze tenezzul etmesler anlamıyorumya?

cunku bıze bılgı verıırlerse kendılerı ısten olcaklar bazı ustalar vardır ıslerını kımseye gostermezler anlatmazlar aman benım ısı tek ben yapım dusuncesı var ustalarda yanlıs bır dusunce bence ... sonra dıyorlar teknıkerler tecrubesı yok : :-[

sayın reaktör
size kesinlikle katılıyorum
bilecikte oldugum sıralarda bunu çok net olarak yaşadım
patron onlara o kadar çok inanıyordu ki ben işi bırakıp gitmem için en problemli yerlere en problemli ve işe yaramıyan diye nitelendirilen çıraklarla gönderirdi fakat istedikleri olmadı
problemli işlerle o kadar içli dışlı olmam benim gelişmemi sağladı sonradan olay ustaların çözemediği işlere hasan sen bak olayına döndü

arkadaşlar ustalara biraz fazla yüklenmiyormusunuz.bende ustayım ama ben tekniker arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı oluyorum.ama tekniker arkadaşlar işi biraz öğrenince tavırları değişmeye başlıyor.ustalık öyle kolay değildir.bazı arkadaşlar ustaların altyapısının yeterli olmadığını düşünüyorlar.ama maalesef yanılıyorlar.bazı ustalar işinde çok iyidr.bilgisi bir teknikerden dahi iyidir bu kendini yetiştirmesiyle alakalıdır.okumakla değil.unuttuğunuz bir şey var.usta için her fabrika.her şantiye.her şirket bir okuldur.ve tüm hayatı bu okulun içinde geçer.....saygılar...

Değerli arkadaşlarım öncelikle paylaşımlar için teşekkür ediyorum.Sn reaktör arkadaşımızın bahsetti olay doğrudur,ancak Teknisyen arkadaşlarımızın 75kW-Tekniker arkadaşlarımızın 125kW-Teknik öğretmen arkadaşlarımızın 150kW İşbitim teslim imza yetkisidir.Bizler burada Bu Güçlerin yetersizliğini katıldığımız tüm platforumlarda dile getiriyoruz.Bu Konu Türkiyede Fen Adamları Adı altındaki Elek.Teknisyeni,Elek.Teknikeri,ve Tek.Öğretmenlerin Kanayan bir yarasıdır.Bizlere bizden başkaları sahip çıkmaz;Bu konuda yerel ve bölgesel olarak yasalar çerçevesinde seslerimizi duyurmalıyız.Saygılarımla

------------------------------------------------------------------
COŞKUN EMRE ' Alıntı:
Değerli arkadaşlarım öncelikle paylaşımlar için teşekkür ediyorum.Sn reaktör arkadaşımızın bahsetti olay doğrudur,ancak Teknisyen arkadaşlarımızın 75kW-Tekniker arkadaşlarımızın 125kW-Teknik öğretmen arkadaşlarımızın 150kW İşbitim teslim imza yetkisidir.Bizler burada Bu Güçlerin yetersizliğini katıldığımız tüm platforumlarda dile getiriyoruz.Bu Konu Türkiyede Fen Adamları Adı altındaki Elek.Teknisyeni,Elek.Teknikeri,ve Tek.Öğretmenlerin Kanayan bir yarasıdır.Bizlere bizden başkaları sahip çıkmaz;Bu konuda yerel ve bölgesel olarak yasalar çerçevesinde seslerimizi duyurmalıyız.Saygılarımla

[size=10pt][size=10pt]Arka Arkaya mesaj atmak yasaktır.Lütfen yukarıdan DEĞİŞTİR seçeneğini kullanınız.[/size][/size]

[size=10pt][size=10pt]Sadece alıntı yaparak mesaj yollamak yasaktır.[/size][/size]

Bu mesaj en son "20 ekim 2008 " tarihinde, saat " 17:54 " itibariyle EleCtRox_ tarafından
düzenlenmiştir.

Peki endustriyel elektronik teknikerinin yetkileri nelerdir? Ben bu sorunun cevabini 1 seneden beri ariyorum, bulabilene helal olsun. :(

yanılmıyorsam sızın otomasyon bolumunde bır yetkı sahıbı olabılırsınız .elektrık teknıkerı kadar yetkınız yok sanırım yanlısam benı bılgılendırın arkadaslar :-[

elktrhasan ' Alıntı:
arkadaşlar ustalara biraz fazla yüklenmiyormusunuz.bende ustayım ama ben tekniker arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı oluyorum.ama tekniker arkadaşlar işi biraz öğrenince tavırları değişmeye başlıyor.ustalık öyle kolay değildir.bazı arkadaşlar ustaların altyapısının yeterli olmadığını düşünüyorlar.ama maalesef yanılıyorlar.bazı ustalar işinde çok iyidr.bilgisi bir teknikerden dahi iyidir bu kendini yetiştirmesiyle alakalıdır.okumakla değil.unuttuğunuz bir şey var.usta için her fabrika.her şantiye.her şirket bir okuldur.ve tüm hayatı bu okulun içinde geçer.....saygılar...

degerli dostum amacımız kesinlikle ustalara yüklenmek değil tabiki onların içinde çok degerli insanlar var
ama sanırsam sorun şurdan kaynaklanıyor
kendine yeterince güvenemeyen ustalar gelen teknikerin başarılı olmasından çekiniyor ve onu mümkün olduğunca uzak tutmaya çalışıyor
dört dörtlük tuttuğunu koparan ustalarımızda var onlar kendilerini yeterince geliştirmiş yeni gelen kim olursa olsun eğitmeye yetiştirmeye çaba sarfediyor bu arkadaşlarımızın hakkını veremeyiz (ödüyemeyiz)

Forum istatistikleri

Konular
128,426
Kullanıcılar
450,342
Son üye
Zuwax

Yeni konular

Geri