Tecrübeli Mühendis Büyüklerim Gelecek Planlaması için Yardım Lütfen

O bahsettiğin abilerden biride benim, yorumumuda yaptım isteyen alır isteyen almaz. Çok iyi çaldığımı düşündüğüm müzik aletide var ama bundan para kazanmayı hiç düşünmedin benim için hobiden öteye gitmedi. İnsan tercihlerine göre yaşar belki müzikten daha iyi para kazanırsın kim bilir. Kimisi parayı sever, kimi kariyeri ve insanca yaşamayı. Kimisine de Allah yürü ya kulum demiştir çok şanslıdır ikisine birden sahiptir.
hüsnü şenlendirici olsaydım kariyerimin zirvesinde olurdum. Patronlar bana saygı duyardı. iyi ki varsın derdi. eline nefesine sağlık derdi. Bol Bol tatil veririlerdi bana. Canın isterse mesai kal sen bilirsin derlerdi. Toplantı salonunda herkes beni dinlerdi. alkışlarlardı. Her yaptığımı onaylarlardı. Ama bende hobi olarak üfleyecem çünkü bu günkü lüksü rahatı mühendislerimize borçluyuz Bu mesleğe saygım ne olursa olsun bitmeyecek

hüsnü şenlendirici olsaydım kariyerimin zirvesinde olurdum. Patronlar bana saygı duyardı. iyi ki varsın derdi. eline nefesine sağlık derdi. Bol Bol tatil veririlerdi bana. Canın isterse mesai kal sen bilirsin derlerdi. Toplantı salonunda herkes beni dinlerdi. alkışlarlardı. Her yaptığımı onaylarlardı. Ama bende hobi olarak üfleyecem çünkü bu günkü lüksü rahatı mühendislerimize borçluyuz Bu mesleğe saygım ne olursa olsun bitmeyecek

Bende bu şekilde düşündüğüm için mesleğimden vazgeçmedim. Çaldığım müzik aletini bana öğreten hocam lüks otellerde, gazinolarda çalıyordu. Maddi durumu iyiydi ama olay hiçte öyle sizin anlattığınız gibi toz pembe değildi, bana bir anısını anlattı bir gün çalıyorum sarhoşun biri arada bir filanca şarkıyı çalsana lan demiş birkaç kez, hocam umursamamazlıktan gelmiş adam kızıp rakı şişesini fırlatmış gözümü hastanede açtım dedi. İşte hayat böyle hiç birşey kolay değil arkadaş.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri